+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Основні характеристики векселів

Вексель - цінний папір,який засвідчує безумовне грошове зобов'язання векселедавця сплатити після настання строку визначену суму грошей власнику векселя (векселедержателю).

Випускаються такі види векселів:простий,переказний. Простий вексель містить такі реквізити:— найменування - "вексель";— просту і нічим не обумовлену обіцянку сплатити визначену суму;— зазначення строку платежу;— зазначення місця,в якому повинен здійснюватись платіж;— найменування того,кому або за наказом кого платіж повинен бути здійснений;— дату і місце складання векселя;— підпис того,хто видає документ (векселедавця).

Переказний вексель повинен містити крім реквізитів,передбачених у підпунктах "а","в - є" частини третьої цієї статті,також:— просту і нічим не обумовлену пропозицію сплатити певну суму;— найменування того,хто повинен платити (платника).

Документ,у якому відсутній будь-який з реквізитів,вказаних у частинах третій і четвертій цієї статті,відповідно для простого і переказного векселів,не має сили простого або переказного векселя,за винятком таких випадків:— вексель,строк платежу по якому не вказано,розглядається як такий,що підлягає оплаті по пред'явленні;— при відсутності особливого зазначення місце,позначене поруч з найменуванням платника (місце складання документа - для простого векселя),вважається місцем платежу і одночасно місцем проживання платника (векселедавця - для простого векселя);— вексель,в якому не вказано місце його складання,визнається підписаним у місці,позначеному поруч з найменуванням векселедавця.

Порядок випуску та обігу векселів визначається Кабінетом Міністрів України.

Стаття 4. Видавати переказні і прості векселі можна лише для оформлення грошового боргу за фактично поставлені товари,виконані роботи,надані послуги.

На момент видачі переказного векселя особа,зазначена у векселі як трасат,або векселедавець простого векселя повинні мати перед трасантом та/або особою,якій чи за наказом якої повинен бути здійснений платіж,зобов'язання,сума якого має бути не меншою,ніж сума платежу за векселем.

Умова щодо проведення розрахунків із застосуванням векселів обов'язково відображається у відповідному договорі,який укладається в письмовій формі. У разі видачі (передачі) векселя відповідно до договору припиняються грошові зобов'язання щодо платежу за цим договором та виникають грошові зобов'язання щодо платежу за векселем.

Стаття 8. Вексель,опротестований нотаріусом (виконавчий напис нотаріуса) у встановленому законом порядку,є виконавчим документом.

Стаття 9. Резиденти можуть видавати та індосувати векселі,як переказні,так і прості,в іноземній та національній валюті для розрахунків з нерезидентами за зовнішньоекономічними договорами (контрактами) відповідно до валютного законодавства України.

Умови проведення розрахунків між резидентом та нерезидентом. із застосуванням векселів обов'язково відображаються у відповідному зовнішньоекономічному договорі (контракті).

Придбання резидентом векселя в іноземній валюті та проведення розрахунків між резидентами за таким векселем здійснюються відповідно до валютного законодавства України.

Стаття 11. Платіж за втраченим векселем може бути здійснений за умови встановлення права власності на нього в порядку,визначеному законом.

Переказний вексель може бути виданий за наказом самого векселедавця. Він може бути виданий на самого векселедавця. Він може бути виданий за рахунок третьої особи.

Переказний вексель може підлягати оплаті за місцем проживання третьої особи,або в тому ж місці,де знаходиться місце проживання платника,або в якому-небудь іншому місці.

У переказному векселі,який підлягає оплаті строком за пред'явленням або у такий-то час від пред'явлення,векселедавець може обумовити,що на вексельну суму будуть нараховуватися відсотки. У будь-якому іншому переказному векселі така умова вважається ненаписаною.

Відсоткова ставка має бути вказана у векселі;при відсутності такої вказівки умова вважається не написаною.

Відсотки нараховуються від дня складання переказного векселя,якщо не вказана інша дата.

Якщо сума переказного векселя позначена і прописом і цифрами,то у випадку розбіжності між цими позначеннями вексель має силу на суму,позначену прописом.

Якщо у переказному векселі сума позначена кілька разів (або прописом,або цифрами),то у випадку розбіжностей між цими позначеннями вексель має силу лише на меншу суму.


На главнуюК статьям

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014