+
»
»
»
»


2          , ,   Advicecorp -
   ,,

КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

Стаття 212. Ухилення від сплати податків,зборів,інших обов'язкових платежів Умисне ухилення від сплати податків,зборів,інших обов'язкових платежів,що входять в систему оподаткування,введених у встановленому законом порядку,вчинене службовою особою підприємства,установи,організації,незалежно від форми власності або особою,що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-якою іншою особою,яка зобов'язана їх сплачувати,якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах,- карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Стаття 12. Класифікація злочинів Залежно від ступеня тяжкості злочини поділяються на злочини невеликої тяжкості,середньої тяжкості,тяжкі та особливо тяжкі. Злочином невеликої тяжкості є злочин,за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років,або інше,більш м'яке покарання. Злочином середньої тяжкості є злочин,за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше п'яти років. Тяжким злочином є злочин,за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше десяти років. Особливо тяжким злочином є злочин,за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

Стаття 49. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності Особа звільняється від кримінальної відповідальності,якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки:— два роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості,за який передбачене покарання менш суворе,ніж обмеження волі;— три роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості,за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі;— п'ять років - у разі вчинення злочину середньої тяжкості;— десять років - у разі вчинення тяжкого злочину;— п'ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину.

Перебіг давності зупиняється,якщо особа,що вчинила злочин,ухилилася від слідства або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з'явлення особи із зізнанням або її затримання. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності,якщо з часу вчинення злочину минуло п'ятнадцять років.

Перебіг давності переривається,якщо до закінчення зазначених у частинах першій та другій цієї статті строків особа вчинила новий злочин середньої тяжкості,тяжкий або особливо тяжкий злочин. Обчислення давності в цьому разі починається з дня вчинення нового злочину. При цьому строки давності обчислюються окремо за кожний злочин.

Питання про застосування давності до особи,що вчинила особливо тяжкий злочин,за який згідно із законом може бути призначено довічне позбавлення волі,вирішується судом. Якщо суд не визнає за можливе застосувати давність,довічне позбавлення волі не може бути призначено і заміняється позбавленням волі на певний строк.

Давність не застосовується у разі вчинення злочинів проти миру та безпеки людства,передбачених у статтях 437-439 і частині першій статті 442 цього Кодексу.



, .
email , .
ۻ. . . opyright 2004-2014