+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Чи можливо використовувати слово «приз» в рамках проведення рекламної акції?

Використовувати можливо але отримані фізичними особами в результаті рекламних акції подарунки,призи та виграші підлягають оподаткуванню.

Відповідно до Закону України від 22 травня 2003 р. N 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон) об'єктом оподаткування є доходи з джерелом їх походження з України,які підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті. Доходом з джерелом його походження з України положеннями Закону визначено будь-який дохід,одержаний платником податку або нарахований на його користь від здійснення будь-яких видів діяльності на території України,у тому числі,але не виключно,доходи,що виплачуються (надаються) резидентами у вигляді виграшів і призів,у тому числі у лотерею (крім державної),благодійної допомоги та подарунків.

У разі надання подарунків платникам податку,якщо надання подарунків пов'язане з проведенням різних розіграшів,конкурсів,інших видів акцій прилюдного розігрування шансів,у тому числі для рекламних цілей,щоб привернути найбільшу кількість покупців,які передбачають попереднє придбання платником податку права на участь у таких розіграшах,то такі подарунки (призи,виграші) підлягають оподаткуванню в порядку,визначеному пп. 9.5.1 п. 9.5 ст. 9 Закону.,а саме:

Оподаткування виграшів та призів Податковим агентом платника податку при нарахуванні на його користь доходу у вигляді призів,виграшів у лотерею (крім державних лотерей),інших розіграшів або виграшів в азартних іграх,є особа,яка здійснює таке нарахування.

При нарахуванні доходів у вигляді виграшів у лотерею (крім державних лотерей) або в інших розіграшах,які передбачають попереднє придбання платником податку права на участь у таких лотереях чи розіграшах,не беруться до уваги витрати,понесені платником податку у зв'язку з одержанням такого доходу.

При нарахуванні доходу,отриманого у вигляді виграшу в азартних іграх в казино,інших гральних місцях чи домах (далі - гральний заклад),за винятком гри в тоталізатор,враховуються витрати платника податку,понесені ним у зв'язку з отриманням такого доходу протягом робочого дня (зміни).

При нарахуванні доходу,отриманого у вигляді виграшу в азартних іграх в тоталізатор,враховуються витрати платника податку,понесені ним у зв'язку з отриманням такого доходу протягом періоду з початку прийняття ставки до завершення розіграшу.

Доходи,зазначені у цьому підпункті,кінцево оподатковуються при їх виплаті за їх рахунок. Порядок податкового обліку доходів та витрат платників податків - гравців у гральних закладах встановлюється центральним податковим органом.

Згідно з цим підпунктом вартість виграшів або призів,отриманих внаслідок проведення конкурсу чи будь-якого іншого прилюдного розігрування шансів або призів,остаточно оподатковується з доходів у джерела виплати і за рахунок такої виплати. Призи,подарунки,отримані в результаті таких рекламних акцій,оподатковуються за ставкою п. 7.3. ст. 7 Закону,яка становить подвійний розмір ставки,визначеної п. 7.1 цієї статті,від об'єкта оподаткування,нарахованого як виграш чи приз (крім у державну лотерею у грошовому виразі),тобто 30 %.

При отриманні призу чи подарунку у формі,відмінній від грошової,сума оподатковуваного доходу визначається з урахуванням положень п. 3.4 ст. 3 Закону,а саме:

При нарахуванні доходів у будь-яких негрошових формах об'єкт оподаткування визначається як вартість такого нарахування,визначена за звичайними цінами,помножена на коефіцієнт,який розраховується за такою формулою:— К=100:(100 - Сп),де — К - коефіцієнт;— Сп - ставка податку,встановлена для таких доходів на момент такого нарахування.

Вартість такого нарахування визначається виходячи із звичайної ціни,збільшеної на суму:— податку на додану вартість,якщо особа,яка здійснює таке нарахування,є платником податку на додану вартість;— акцизного збору,якщо надається підакцизний товар.

Якщо особа,яка нараховує доходи у формах,відмінних від грошової,є платником податку на прибуток підприємств за ставкою,встановленою пунктом 10.1 статті 10 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств",то до її валових витрат включається сума,розрахована згідно з цим пунктом. Така сама сума є базою для нарахування збору до Пенсійного фонду України та внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Якщо ж надання подарунків не пов'язане з проведенням прилюдних розіграшів або конкурсів,їх оподаткування здійснюється за правилами ст. 14 Закону,а саме:

Кошти,майно,майнові чи немайнові права,вартість робіт,послуг,подаровані платнику податку,оподатковуються за правилами,встановленими цим Законом для оподаткування спадщини.

Не підлягають оподаткуванню доходи як кошти або майно (майнові чи немайнові права),подаровані одним членом подружжя іншому,у межах їх частини спільної часткової чи спільної сумісної власності згідно із законом.

У разі надання подарунку платнику податку - працівнику підприємства на підставах,не пов'язаних із трудовими відносинами,у тому числі на підставі договору дарування,такий подарунок згідно з пп. 4.2.9 прирівнюється до додаткових благ,і вартість такого подарунка обкладається податком з доходів фізичних осіб за ставкою 15 %.


На главнуюК статьям

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014