+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Оформлення ДТП

Згідно зі ст. 4 Закону України «Про страхування» від 07.03.96 р. №85/96-ВР майнові інтереси,що пов’язані з обов’язком страхувальника відшкодувати завдану ним шкоду,є об’єктом страхування цивільної відповідальності.

Особливість цього виду страхування полягає в тому,що страхувальник,укладаючи договір і сплачуючи страхові платежі,ніколи не отримує права на виплату страхової суми. Усі грошові суми за договором страхування відповідальності виплачуються вигодонабувачам – особам,яким діями страхувальника була заподіяна шкода. Отже,незалежно від того,хто зазначається у договорі вигодонабувачем,таким на підставі норм законодавства України є потерпіла особа. Виняток становить лише страхування договірної відповідальності,де потерпілою особою завжди є наперед відомий страхувальнику контрагент за певною цивільною угодою. [/p]

Обов’язкові дії сторін після страхового випадку (в даному випадку – ДТП) можна умовно розділити на декілька етапів:одразу після ДТП Потрібно дотримуватися Правил дорожнього руху:— Включити аварійну сигналізацію та встановити знак аварійної зупинки. — Вживати заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим,у разі необхідності викликати «швидку допомогу». — Повідомити про факт ДТП відповідний підрозділ ДАІ. — У жодному випадку не переміщувати транспортні засоби та предмети,що спричинили ДТП. — Обов’язково записати номерні знаки автомобілів і,по можливості,прізвища,адреси,телефони очевидців та учасників ДТП.

Якщо у вас є поліс цивільної відповідальності власників транспортних засобів. По можливості поінформуйте страхову компанію,у якої ви придбали поліс,про факт ДТП з місця ДТП. Це потрібно для реєстрації страхового випадку та отримання консультації представника страхової компанії. У жодному разі не радимо залишати місце пригоди,відходити на узбіччя і там «з’ясовувати стосунки».

У жодному разі не погоджуйтеся на пропозицію винуватця ДТП компенсувати матеріальну шкоду без оформлення ДТП працівниками ДАІ та проведення огляду пошкодженого транспортного засобу спеціалістами (ними можуть бути експерти або працівники станцій технічного обслуговування) та складання калькуляції витрат на ремонт.

Уточніть,чиє в інших учасників ДТП поліси обов’язкового страхування цивільної відповідальності,запишіть їх номери,серії,терміни дії.

Після прибуття працівників ДАІ на місце ДТП запишіть назву та адресу підрозділу ДАІ,прізвище,ім’я,по батькові та номер нагрудних знаків працівників ДАІ.

під час оформлення ДТП Якщо це необхідно,наполягайте на медичному визначенні стану алкогольного,наркотичного чи токсичного сп’яніння учасників ДТП. До його проведення не вживайте лікарські препарати на основі спирту,крім тих,що входять до офіційно затвердженого складу аптечки.

Всі пояснення,що стосуються обставин ДТП,потрібно писати власноручно. У жодному разі не слід підписувати документи,достовірність яких викликає сумнів. Ніколи не визнавайте свою провину – винуватця ДТП визначить суд. Не давайте жодних письмових зобов’язань (не плутати із поясненнями) – потрібно обов’язково дочекатися результатів дізнання і,можливо,наступної експертизи.

після оформлення ДТП Протягом 72 годин (не пізніше ніж через 3 доби) потрібно надіслати до страхової компанії повідомлення про настання страхового випадку. Якщо винуватець не застрахований або звільнений від такого обов’язку згідно з пп. 13.1 ст. 13 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 01.07.2004 р. №1961-IV (далі – Закон №1961),є інвалідом І групи або учасником бойових дій,потрібно повідомити Моторно-транспортне страхове бюро України (далі – МТСБУ),оскільки відшкодування збитків від дорожньо-транспортної пригоди,винуватцями якої є ці особи,проводить МТСБУ у порядку,визначеному Законом №1961. Якщо у вказаний строк цього зробити не вдалося,потрібно надати документальне підтвердження причин затримки (наприклад,довідку про тимчасову непрацездатність,відмітку про відрядження та інше).

Подати до страхової компанії,що уклала договір з винуватцем ДТП,заяву про виплату страхового відшкодування разом із такими документами:довідкою про ДТП,довідкою від органів охорони здоров’я про тимчасову втрату працездатності або інвалідність,що настали внаслідок ДТП,– якщо такі факти були,та інші документи,що стосуються страхового випадку.

У жодному разі не розпочинайте відновлювальний ремонт пошкодженого автомобіля без погодження із страховою компанією. Страхова компанія повинна протягом 3 днів після отримання заяви про виплату страхового відшкодування направити експерта для обчислення збитків.

Пам’ятайте,що надання неправдивої інформації страховій компанії для збільшення суми страхового відшкодування є підставою для відмови у його виплаті.


На главнуюК статьям

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014