+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ В ОРЕНДУ

Право оренди земельної ділянки оформляється договором,який реєструється відповідно до закону.

Зацікавлена особа - фізична або юридична особа,яка має намір одержати земельну ділянку в користування і має на це право згідно з законодавством України;Зацікавлена особа,яка має намір одержати земельну ділянку в оренду або у постійне користування,звертається з відповідним клопотанням (заявою) до Київради. Розгляд та реєстрація таких клопотань (заяв) покладається на приймальню Київської міської ради з земельних питань.

До клопотання (заяви) про надання у користування земельної ділянки додаються документи,що обґрунтовують її розмір,призначення та місце розташування,а також документи з відомостями про зацікавлену особу. Зацікавлена особа має право подати до Київської міської ради разом з клопотанням (заявою) документи,що підтверджують її ділову репутацію та фінансову спроможність.

Документи,що обґрунтовують розмір,призначення та місце розташування земельної ділянки,можуть бути надані у вигляді:а) документів,самостійно підготовлених зацікавленою особою,в тому числі шляхом отримання офіційної інформації про правовий статус,допустимі види забудови та інше використання земельної ділянки,єдині умови і обмеження забудови окремої земельної ділянки;б) документів,підготовлених підприємствами та організаціями,визначеними зацікавленими особами. Зацікавлена особа самостійно визначає,у якому вигляді подаються документи,що обґрунтовують розмір,призначення та місце розташування земельної ділянки.

Для отримання документів з офіційною інформацією про правовий статус,допустимі види забудови та інше використання земельної ділянки,єдині умови і обмеження забудови окремої земельної ділянки зацікавлена особа має право звернутись до Київської міської ради або до виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації),Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА),Головного управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київради (КМДА),Головного управління містобудування,архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА),Головного управління культури,мистецтв та охорони культурної спадщини виконавчого органу Київради (КМДА),управління охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА),Київської міської санітарно-епідеміологічної станції,організації комунальної власності "Інститут генерального плану м. Києва",комунального підприємства "Київський інститут земельних відносин",інших організацій.

Документи з офіційною інформацією надаються зацікавленій особі в місячний термін з дня надходження звернення безоплатно,за винятком інформації,надання якої віднесено законодавством до платних послуг.

Документи,самостійно підготовлені зацікавленою особою,мають обов'язково містити викопіювання з чергового плану міста,надане Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА),інші матеріали,які,на думку зацікавленої особи,обґрунтовують розмір,призначення та місце розташування земельної ділянки.

Для підготовки документів з інформацією про правовий статус,допустимі види забудови та інше використання земельної ділянки,єдині умови і обмеження забудови окремої земельної ділянки з метою одержання земельної ділянки у користування зацікавлена особа має право звертатися до підприємств та організацій на свій вибір.

До клопотання (заяви) про надання в постійне користування або передачу в оренду земельної ділянки обов'язково додаються:а) викопіювання з чергового плану міста земельної ділянки,щодо якої звертається зацікавлена особа,та план земельної ділянки в масштабі 1:2000 або 1:500 з визначенням орієнтовних меж земельної ділянки;б) інформація про бажане цільове призначення земельної ділянки;в) інформація про основне функціональне призначення об'єкта інвестування (будівництва) та про його складові частини і бажані основні техніко-економічні показники об'єкта з визначенням основних характеристик його забудови (поверховість,площа,кількість мешканців для житлових будинків тощо);г) інформація про правовий статус будівель чи споруд,якщо такі розташовані на земельній ділянці;д) копії правовстановлюючих документів на земельну ділянку;е) копії розпорядних документів про надання земельної ділянки (за відсутності правовстановлюючих документів). За відсутності документів,визначених у пунктах "д" та "е",зацікавлена особа подає довідку Головного управління містобудування,архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) щодо відсутності в архіві документів з відведення відповідної земельної ділянки.

Копії всіх документів,які додаються до клопотання (заяви),завіряються печаткою зацікавленої особи,а статутні та реєстраційні документи зацікавленої особи засвідчуються нотаріально.

Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) узагальнює подані матеріали та погоджує технічну документацію із землеустрою щодо передачі земельної ділянки в оренду і готує відповідний проект рішення Київської міської ради. Київська міська рада постановляє рішення про надання земельної ділянки в оренду. Якщо рішення має негативний характер,то воно має бути обґрунтоване з посиланням на норми законодавства.

Передача земельної ділянки,межі якої визначено в натурі (на місцевості),в оренду без зміни її цільового призначення здійснюється без розроблення проекту її відведення.

Право оренди земельної ділянки виникає після укладення договору оренди та його державної реєстрації.

Якщо договір оренди землі не підписаний зацікавленою особою в установленому законодавством порядку протягом п'яти місяців з моменту набуття чинності рішенням Київської міської ради про передачу відповідної земельної ділянки в оренду,розмір орендної плати на період,аналогічний терміну прострочення укладання договору оренди землі,встановлюється у п'ятикратному розмірі,але не більше десяти відсотків від грошової оцінки земельної ділянки.

Відмова Київської міської ради у наданні земельної ділянки в користування або залишення клопотання (заяви) без розгляду може бути оскаржена в судовому порядку.


На главнуюК статьям

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014