+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Реєстрація ПДВ

Як і раніше,ОБОВ'ЯЗКОВІЙ РЕЄСТРАЦІЇ платником ПДВ будуть підлягати особи,у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг,що підлягають оподаткуванню податком на додану вартість,у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі,протягом останніх 12 календарних місяців,сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування ПДВ). Зазначимо,що дане правило не стосується платників єдиного податку (ст. 181 ПК).

[/p]

Необхідно також звернути увагу на те,що ліміт у 300 тис. грн. буде розраховуватись за правилом першої події,що застосовуватиметься для розрахунку ПДВ,а не за методом нарахування,за яким з 1 квітня 2011 року буде розраховуватись податок на прибуток. У зв'язку з цим бухгалтерам потрібно бути пильними і не пропустити момент досягнення граничної суми оподатковуваних операцій.

Добровільно зареєструватись платником ПДВ зможуть не всі,а лише ті,у кого обсяги постачання товарів/послуг іншим платникам ПДВ за останні 12 календарних місяців сукупно становлять не менше 50 відсотків загального обсягу постачання (ст. 182 ПК).

Дане обмеження унеможливлює реєстрацію платником ПДВ новостворених підприємств,які зможуть зареєструватись добровільно лише за результатами перших 12 місяців роботи,або в обов'язковому порядку після досягнення ними загальної суми оподатковуваних операцій у 300 тис. грн.

Так,відповідно до ПОРЯДКУ РЕЄСТРАЦІЇ ПЛАТНИКІВ ПДВ (ст. 183 ПК),у разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява має бути подана не пізніше 10 числа календарного місяця,що настає за місяцем,в якому вперше досягнуто граничного обсягу оподатковуваних операцій,а свідоцтво про реєстрацію видається протягом 10 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви.

Будь-яка особа,що підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку,вважається платником податку з першого числа місяця,що настає за місяцем,в якому досягнуто граничного обсягу оподатковуваних операцій,без права на віднесення сум податку до податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування до моменту реєстрації платником податку на додану вартість.

Тобто,з 1 числа відповідного місяця і до дня реєстрації платником ПДВ потрібно буде нараховувати зобов'язання із сплати ПДВ,і при цьому не буде права на виписку податкових накладних та на віднесення сум податку до податкового кредиту. Для тих,хто подав заяву в останній день установленого строку,такий "пільговий" період може скласти більше 20 днів.

Добровільна реєстрації платника ПДВ:Реєстраційну заяву потрібно подати не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду. При цьому такі особи можуть навести у заяві бажаний (запланований) день реєстрації,що відповідає даті початку проведення операцій чи даті початку податкового періоду (календарний місяць),з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на виписку податкових накладних.

Заяву про реєстрацію особи як платника ПДВ (як обов'язкову,так і добровільну) зможе подати лише особисто фізична особа - платник або безпосередньо керівник юридичної особи - платника з документальним підтвердженням особи та повноважень (п. 183.7 ПК). Відтак,спілкування керівників підприємств з податковими органами стане більш тісним.

Перехід ІЗ СПРОЩЕНОЇ НА ЗАГАЛЬНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ:Особи,які перейшли на загальну систему оподаткування і не були зареєстровані платниками ПДВ,граничний обсяг оподатковуваних операцій визначається починаючи з періоду переходу на загальну систему оподаткування.

При переході на загальну систему оподаткування одночасно зареєструватись платником ПДВ можливо лише у добровільному порядку.

Дещо змінено ще одну підставу для анулювання реєстрації платника ПДВ. Так,здійснити таке анулювання можна буде у випадку,коли платник податку протягом 12 послідовних податкових місяців не подає декларації з ПДВ та/або подає таку декларацію,яка свідчить про відсутність не тільки постачання товарів,здійснених з метою формування податкового зобов'язання,як це передбачено і в Законі про ПДВ,а й про відсутність операцій з придбання товарів з метою формування податкового кредиту.

Відтепер також потрібно буде пильно слідкувати за наявністю у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців не тільки запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання),а й запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу. У разі наявності одного з таких записів реєстрація платника ПДВ буде анульована.

Реєстрація платників ПДВ,які зареєструвалися добровільно,буде анульована у випадку,якщо їх обсяг постачання товарів/послуг іншим платникам ПДВ за останні 12 календарних місяців сукупно становить менше 50 відсотків загального обсягу постачання.

У разі,якщо обсяги оподатковуваних операцій є меншими 300 тисяч гривень,така особа може бути зареєстрованою платником ПДВ,якщо обсяги постачання товарів/послуг іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становлять не менше 50 відсотків загального обсягу постачання (не було передбачено діючими нормами Закону).

Ці ж умови можуть стати підставою для анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою податкового органу.

При цьому про анулювання реєстрації платника податку податковий орган зобов’язаний письмово повідомити особу протягом трьох робочих днів після дня анулювання такої реєстрації.

Особи,які перейшли на загальну систему оподаткування зі спрощеної системи оподаткування і не були зареєстровані платниками податку на додану вартість,підлягають обов’язковій реєстрації платниками податку на додану вартість з урахуванням вимог Кодексу. Обсяг оподатковуваних операцій (300 000 гривень) визначається,починаючи з періоду переходу на загальну систему оподаткування.

Особа,утворена в результаті реорганізації платника податку (крім особи,утвореної шляхом перетворення),реєструється платником податку як інша новоутворена особа в порядку,визначеному Податковим кодексом,у тому числі у разі,коли до такої особи перейшли обов’язки зі сплати податку у зв’язку з розподілом податкових зобов’язань чи податкового боргу.

При цьому,на відміну від нині діючих норм Закону,у таких платників не виникає зобов’язання нараховувати умовний продаж по таких операціях на залишки товарно-матеріальних цінностей.

Вилучено із об’єкта оподаткування консультаційні,інжинірингові,інженерні,юридичні (у тому числі адвокатські),бухгалтерські,аудиторські,актуарні та інші подібні послуги консультаційного характеру,а також послуги з розроблення,постачання та тестування програмного забезпечення,з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації,надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації,у тому числі з використанням комп’ютерних систем.

Датою збільшення податкових зобов’язань та податкового кредиту платників податку,що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії (консигнації),поруки,доручення,довірчого управління,інших цивільно-правових договорів та без права власності на такі товари/послуги,визначається за загальними правилами,тобто виходячи з правила першої події.

Діючий порядок оподаткування таких операцій залишився тільки по операціях з експорту товарів,згідно з яким право на застосування нульової ставки має комітент.

Поряд з операціями з постачання житла (крім операцій з першого постачання новозбудованого житла),з 1 січня 2011 року також звільняються від оподаткування операції з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла та житла,що будується за державні кошти.

З 1 січня 2014 року передбачено зниження ставки податку на додану вартість до 17 %. У період з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2013 року передбачено застосування ставки податку у розмірі 20 відсотків.

Якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних,таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати виписки податкової накладної.

Разом з тим передбачено,що податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов’язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

Платники,які застосовують касовий метод (в умовах Податкового кодексу України це особи,які надають житлово-комунальні послуги),мають право на включення до податкового кредиту сум податку на підставі податкових накладних,отриманих протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку.

Визначено,що не дає права на віднесення сум податку до податкового кредиту податкова накладна,виписана платником,звільненим від сплати податку за рішенням суду.

Передбачено порядок розподілу податкового кредиту між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями.

Такий розподіл проводиться протягом усіх звітних періодів поточного року відповідно до частки використання товарів,визначеної за результатами співвідношення оподатковуваних і неоподатковуваних операцій в попередньому календарному році з перерахунком в останньому звітному періоді поточного року.

Передбачається запровадження автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість платникам,які відповідають одночасно визначеним обов’язковим критеріям (сумлінним платникам) та нарахування пені за несвоєчасне відшкодування таким платникам.

Право на застосування квартального звітного періоду мають платники податку на додану вартість,обсяг оподатковуваних операцій яких за 12 останніх послідовних календарних місяців не перевищує 3 000 000 грн. та які мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток.

Передбачається подальша автоматизація процесів адміністрування податку та електронна звітність:— передбачено подання платниками податку на додану вартість разом із податковою звітністю за відповідний звітний період реєстрів виданих і отриманих податкових накладних в електронному вигляді. — запроваджується поетапна реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних,згідно з яким тільки податкова накладна,зареєстрована в Єдиному реєстрі,є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту.


На главнуюК статьям

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014