+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Щодо законності приватизації місць загального користування в багатоквартирних житлових будинках

На запит щодо законності приватизації місць загального користування в багатоквартирних житлових будинках Держбуд України листом від 31.12.03 №2/4-724 з питань,що відносяться до його компетенції,роз’яснює.

[/p]

Проектування багатоквартирних житлових будинків в Україні здійснюється згідно з чинними державними будівельними нормами,в т.ч. СНіП 2.08.01-89 „Жилые здания”.

Склад приміщень квартир встановлюється розділом 2 „Квартири та житлові чарунки гуртожитків” зазначених норм. Всі інші приміщення,необхідні для обслуговування і експлуатації будинку,забезпечення протипожежних вимог до евакуації людей,санітарно-гігієнічних вимог,а також функціонування інженерного обладнання відносяться до допоміжних (позаквартирних приміщень.

Необхідність та склад таких приміщень визначається СНіП 2.08.01-89 „Жилые здания”,а також іншими вимогами норм з пожежної безпеки,санітарних і гігієнічних правил,норм з проектування інженерного обладнання,житлово-комунальних вимог до експлуатації.

В першому,другому і цокольному поверхах житлових будинків допускається розміщувати приміщення громадського призначення (магазинів роздрібної торгівлі,громадського харчування тощо). Вимоги до таких приміщень та перелік їх за призначенням,що допускається улаштовувати в житлових будинках,визначено розділом 2 „Нежитлові приміщення” СНіП 2.08.01-89 „Жилые здания”.

Визначення терміну „допоміжні приміщення житлового будинку” наведено в додатку 1 КПД-204/12 Україна 193-91 „Положення про систему технічного обслуговування,ремонту та реконструкції житлових будинків в містах і селищах України”,затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України від 31.12.91 № 135. В цьому додатку зазначено,що термін „місця загального користування” є синонімом терміну „допоміжні приміщення” і не рекомендується до вживання.

Питання переобладнання та зміни призначення допоміжних приміщень в існуючому житловому фонді відносяться до компетенції Держжитлокомунгоспу України і регулюються законодавчими актами з питань житлово-комунального господарства,в т.ч. „Правилами користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями”,затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 8.10.92 № 572.

До Держбуду України надходять звернення від організацій та окремих громадян щодо нормативного забезпечення використання гнучких шлангів для підключення санітарно-технічного обладнання в житлових та громадських будинках і спорудах.

З метою надання методичної допомоги Управління архітектурно-конструктивних та інженерних систем будинків і споруд житлово-цивільного призначення наводить текст листа Держбуду України від 20.05.02 № 4/2-195 щодо застосування гнучких шлангів у металевій обмотці у внутрішніх системах холодного та гарячого водопостачання.

Держбуд України розглянув лист Комунального підприємства з утримання житлового господарства Солом’янського району м. Києва щодо застосування гнучких шлангів у металевій обмотці для підключення сантехнічного обладнання і повідомляє.

В Україні відсутні технічні вимоги (стандарти) на такий вид продукції. Переліком продукції,що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні,затвердженим наказом Держстандарту України від 27.01.98 № 27 та зареєстрованим Мін’юстом України 04.02.98 за № 72/2512,не передбачено проведення обов’язкової сертифікації гнучких шлангів у металевій обмотці.

Відповідно до вимог пп. 10.1 та 10.14 СНіП 2.04.01-85 „Внутренний водопровод и канализация” у внутрішніх системах холодного та гарячого водопостачання дозволяється застосовувати пластмасові труби,що мають висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи відповідного підрозділу Міністерства охорони здоров’я України.

Проведення цієї експертизи здійснюється відповідно до Тимчасового порядку проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи,затвердженого наказом МОЗ України від 09.10.2000 № 247 та зареєстрованого Мін’юстом України 10.01.01 за № 4/5195.

При застосуванні гнучких шлангів у металевій обмотці у внутрішніх системах холодного та гарячого водопостачання необхідно враховувати вимоги п.103 вищезгаданого СНіП,яким регламентовано застосування трубопроводів у цих системах на робочий тиск 0,6 МПа (6 кгс/см2)


На главнуюК статьям

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014