+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Оподаткування доходу,отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів,майна,майнових чи немайнових прав

Кошти,майно,майнові чи немайнові права,вартість робіт,послуг,подаровані платнику податку,оподатковуються згідно з правилами,встановленими для оподаткування спадщини. Оподаткування доходу,отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб.

[/p]

Об’єкти спадщини платника податку поділяються з метою оподаткування на:об’єкт нерухомості;об’єкт рухомого майна,зокрема:предмет антикваріату або витвір мистецтва;природне дорогоцінне каміння чи дорогоцінний метал,прикраса з використанням дорогоцінних металів та/або природного дорогоцінного каміння;будь-який транспортний засіб та приладдя до нього;інші види рухомого майна;об’єкт комерційної власності,а саме:цінні папери (крім депозитного (ощадного),іпотечного сертифіката),корпоративне право,власність на об’єкт бізнесу як такий,тобто власність на цілісний майновий комплекс,інтелектуальна (промислова) власність або право на отримання доходу від неї,майнові та немайнові права;сума страхового відшкодування (страхових виплат) за страховими договорами,а також сума,що зберігається відповідно на пенсійному депозитному рахунку,накопичувальному пенсійному рахунку,індивідуальному пенсійному рахунку спадкодавця учасника накопичувальної системи пенсійного забезпечення;готівка або кошти,що зберігаються на рахунках спадкодавця,відкритих у банківських і небанківських фінансових установах,у тому числі депозитні (ощадні),іпотечні сертифікати,сертифікати фонду операцій з нерухомістю.

Об’єкти спадщини оподатковуються:— за нульовою ставкою:вартість власності,що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення;— за ставкою 5 відсотків бази оподаткування,вартість будь-якого об’єкта спадщини,що успадковується спадкоємцями,які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення;— за ставкою 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів для будь-якого об’єкта спадщини,що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента,та для будь-якого об’єкта спадщини,що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента.

Особами,відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету,є спадкоємці,які отримали спадщину.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти,майно,майнові чи немайнові права) у межах,що підлягає оподаткуванню,включається спадкоємцями до складу загального річного доходу платника податку і зазначається в річній податковій декларації,крім спадкоємців-нерезидентів,які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.

Нотаріус щокварталу подає до органу державної податкової служби за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчення договорів дарування в порядку,встановленому цим розділом для податкового розрахунку.

Нотаріус видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку з вартості об’єкта спадщини.


На главнуюК статьям

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014