+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Порядок виїзду неповнолітніх громадян України за кордон

Виїзд неповнолітніх громадян України здійснюється за одним із таких документів:Паспорт громадянина України для виїзду за кордон,виданий дітям-громадянам України згідно з Правилами оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини,їх тимчасового затримання та вилучення,затверджених пос1 Ігіовою Кабінету Міністрів України від 24.03.04 № 380 (далі - Правила).

[/p]

Проїзний документ дитини,виданий відповідно до Правил. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків,у який,відповідно до Правил,записано дитину,яка прямує у його супроводі через державний кордон. При цьому фотокартка дитини обов'язково вклеюється в паспорт з п'ятирічного віку.

Свідоцтво про народження (діти віком до 16 років):для поїздок до Російської Федерації відповідно до пункту 3 Додатка 1 до Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації від 16 січня 1997 року;

Відповідно до статті 313 Цивільного кодексу України фізична особа,яка досягла шістнадцяти років,має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

Фізична особа,яка не досягла шістнадцяти років,має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів),піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб,які уповноважені ними.

У разі перетинання державного кордону дитиною у супроводі одного з батьків повинна бути згода іншого. Така згода батьків оформлюється нотаріально у вигляді заяви або довіреності на ту особу,яка супроводжуватиме їхню дитину (дітей) у закордонній поїздці.

За відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду (про позбавлення батьківських прав,визнання одного з батьків недієздатним або таким,що безвісти зник,тощо).

Виїзд з України неповнолітньому громадянину України у супроводі одного з батьків (опікуна,піклувальника) може бути дозволено за усної згоди іншого,якщо останній перебуває у пункті пропуску через державний кордон та може документально підтвердити своє батьківство (право на опіку,піклування) і має при собі паспорт (документи,що підтверджують право на опіку,піклування) та свідоцтво про народження дитини.

Під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері відповідно замість згоди батька разом з паспортними документами для перевірки посадовій особі Держприкордонслужби пред'являється довідка,видана органом реєстрації актів цивільного стану про те,що ім'я та по батькові батька дитини записані за вказівкою матері.

У разі якщо один з батьків неповнолітнього помер або загинув,замість його згоди під час паспортного контролю у пункті пропуску через державний кордон посадовій особі Державної прикордонної служби України пред'являється свідоцтво про його смерть.

Згідно зі статтею 7 Закону України "Про громадянство України" особа,батьки або один із батьків якої на момент її народження були громадянами України,є громадянином України. Відповідно до п. 1 ст.2 Закону України "Про громадянство України",якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав,то у правових відносинах він визнається лише громадянином України. Враховуючи це,на виїзд за межі України такої особи до досягнення нею 16-літнього віку потрібна згода того з батьків,який є громадянином України.

Громадяни України,які не досягли 16-літнього віку і постійно проживають за кордоном з батьками,що підтверджується відповідними відмітками в паспортних документах (про виїзд з України на постійне проживання або постановку на консульський облік в дипломатичних представництвах України за кордоном) або документом,який дає право на постійне проживання за кордоном,виданим компетентними органами країни проживання,можуть виїжджати за межі України у супроводі одного з батьків без згоди іншого.

Цей порядок виїзду неповнолітніх громадян України за кордон застосовується лише під час їх виїзду за межі території України. Відповідно до частини 4 статті 1 Закону України „Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в'їзд в Україну.

У викладених випадках виїзду неповнолітніх громадян України за кордон у супроводі одного з батьків (законних представників) чи осіб,уповноважених ними,під час здійснення прикордонного контролю у пунктах пропуску через державний кордон посадовій особі Держприкордонслужби України для перевірки,крім паспортних документів дітей та супроводжуючих осіб,подаються нотаріально завірена згода батьків чи інші документи (рішення суду,довідка органу реєстрації актів цивільного стану,свідоцтво про смерть,документ,що підтверджує постійне проживання неповнолітнього за кордоном,виданий компетентними органами країни проживання,документ,що підтверджує право на опіку,піклування тощо). Після перевірки зазначені документи обов'язково повертаються пред'явникам.


На главнуюК статьям

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014