+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Правова експертиза

Замовником було поставлено ряд питань стосовно податкової звітності,а саме:— як регулюється питання позовної давності щодо подання податкових декларацій та звітів? — яка відповідальність покладається на платника податків за несвоєчасне подання податкової звітності ?

[/p] Правова консультація надається згідно норм чинного законодавства України.

Відповідно до Цивільного Кодексу України (ЦКУ) позовна давність щодо питання про сплату податків встановлена 3 роки,тобто протягом 3 років Держава,в особі податкових органів,як зацікавлена сторона може звернутись до суду для задоволення своїх інтересів,а саме для стягнення з платника податків податкових зобов’язань. По спливу 3 років,якщо з органів податкової служби не надходило жодних повідомлень,платник податку звільняється від їх сплати.

Але це в жодній мірі не означає,що відповідальність за несплату податкових платежів не наступає і не може бути застосована.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів “Про порядок державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності” на суб’єкта підприємницької діяльності після його реєстрації,видання свідоцтва та взяття на облік,покладаються обов’язки по сплаті податків,які він повинен виконувати згідно чинного законодавства. Згідно вищезазначеної постанови на підставі рішення господарського суду у разі:— неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій,документів бухгалтерської звітності органом державної реєстрації шляхом виключення з Реєстру суб'єктів підприємницької діяльності після проведення ліквідаційною комісією заходів щодо ліквідації суб'єкта підприємницької діяльності і подання до органу державної реєстрації необхідних документів може бути проведене скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи. Скасування державної реєстрації позбавляє суб'єкта підприємницької діяльності статусу юридичної особи і є підставою для виключення його з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” ст.20 наголошує,що відповідальність за правильність нарахування,своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах,визначених законом.

Так як суб’єкт підприємницької діяльності не подавав жодної звітності до податкових органів,то виникає питання на підставі чого протягом 3 років не проводились відрахування по обов’язкових платежах? Несплата податків може розглядатися як ухилення від сплати податків,зборів,інших обов’язкових платежів. Тому доцільно звернусь до правових норм Кодексу про Адміністративні правопорушення,де чітко зазначено,що порушення посадовими особами підприємств,установ,організацій,фізичними особами,які використовують найману працю,строку реєстрації як платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття,несвоєчасна або неповна сплата страхових внесків -тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо:- платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;Податковим органом може бути застосований примус щодо стягнення активів та визначення бюджетного фонду. Активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. На активи може бути накладений арешт.

У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки,податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

І на кінець,за ухилення від сплати податків,зборів,інших обов’язкових платежів Кримінальним Кодексом України передбачена стаття під такою ж назвою. В ній сказано,що умисне ухилення від сплати податків,зборів,інших обов’язкових платежів,що входять в систему оподаткування,введених у встановленому законом порядку,вчинене службовою особою підприємства,установи,організації,незалежно від форми власності або особою,що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-якою іншою особою,яка зобов’язана їх сплачувати,якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у зазначених розмірах,то цей злочин:карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3 років.

Якщо ж платник податків відкрито не сплачував їх,тобто не укривався від органів влади,то в такому випадку застосовується строк позовної давності передбачений Кримінальним Кодексом. Вищезазначена санкція застосовується до злочину,що класифікуються як злочин невеликої тяжкості,а таким є злочин,за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років,або інше,більш м'яке покарання. Позовна давність щодо такого виду злочинів встановлена в 2 роки. Таким чином особа звільняється від кримінальної відповідальності,проте норма Кримінального кодексу застосовується лише у випадку ухилення від сплати податків.

Отже,у випадку відсутності підприємницької діяльності юридичної особи та неподання нею звітності у фондах передбачені штрафні санкції,а у випадку не подання звітності до органів Державної податкової інспекції максимально можливою санкцією є скасування державної реєстрації.


На главнуюК статьям

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014