+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна

Під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об’єкти рухомого майна,крім їх спадкування та дарування.

Дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою5 відсотків бази оподаткування. [/p]

Дохід від продажу об’єкта рухомого майна визначається виходячи з ціни,зазначеної в договорі купівлі-продажу,але не нижче оціночної вартості такого об’єкта.

У разі якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа підприємець,така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов’язана виконати всі визначені цим розділом функції податкового агента.

У разі якщо об’єкт рухомого майна продається (обмінюється) за посередництвом юридичної особи (її філії,відділення,іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи підприємця,такий посередник виконує функції податкового агента стосовно подання до органу державної податкової служби інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки,встановлені для податкового розрахунку,а платник податку під час укладення договору зобов’язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна.

Під час проведення операцій з відчуження об’єктів рухомого майна в порядку,передбаченому цією статтею:нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого рухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до органу державної податкової служби за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір,включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку,в порядку,встановленому цим розділом для податкового розрахунку;суб’єкт господарювання,який надає послуги з укладення біржових угод або бере участь в їх укладенні за наявності оціночної вартості такого рухомого майна та документа про сплату податку сторонами договору,щокварталу подає до органу державної податкової служби інформацію про такі угоди,включаючи інформацію про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку,в порядку та строки,встановлені для податкового розрахунку.

Для цілей цього пункту платник податку самостійно визначає суму податку і сплачує його до бюджету через банківські установи.

У разі ухвалення судом,третейським судом рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи особою,у власності якої перебував об’єкт рухомого майна,відчужений за таким рішенням,на підставі відображення ним доходу від такого відчуження у складі загального річного оподатковуваного доходу.

Дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна,що здійснюються фізичними особами нерезидентами,оподатковується згідно з цією статтею в порядку,встановленому для резидентів,та становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів. У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів,зазначених у абзаці першому цього пункту,перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати,встановленої законом на 1 січня звітного податкового року,ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення з урахуванням податку,сплаченого за ставкою15 відсотків бази оподаткування.

Продаж резидентами та нерезидентами успадкованого (отриманого в подарунок) об’єкта рухомого майна підлягає оподаткуванню згідно з вищевказаними положеннями.


На главнуюК статьям

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014