+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Податок на додану вартість. Зміни до ПКУ.

Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України і про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур”,який вступив в силу 1 червня 2011 року

скасовано з Податкового кодексу України підпункт 196.1.14 пункту 196.1 ст. 196,яким було визначено,операції,які не являються об'єктом оподаткування ПДВ,до таких операцій,зокрема,належали юридичні послуги.

Таким чином,скасувавши даний підпункт Податкового кодексу України законодавець повернув ПДВ на ці види послуг.

Відповідно до змін,які внесені зазначеним Законом до Податкового кодексу України,для покупців-резидентів повертається ПДВ на консультаційні,інжинірингові,інженерні,юридичні (у т.ч. адвокатські),бухгалтерські,аудиторські,актуарні та інші подібні послуги консультаційного характеру,а також послуги з розроблення,постачання та тестування програмного забезпечення,з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації,надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації,у т.ч. з використанням комп'ютерних систем.

У зв'язку з цим,Положення Розділу 5 (Податок на додану вартість) Податкового кодексу України з 1 червня 2011 року поширюються на суб'єктів,які надають відповідні послуги.

Стаття 181 Податкового кодексу України визначає вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку:

Відповідно до пункту 181.1 статті 181 цього Кодексу:"у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг,що підлягають оподаткуванню,у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі,нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців,сукупно перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість),така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання),крім особи,яка є платником єдиного податку".

Якщо особа,яка провадить оподатковувані операції і відповідно до пункту 181.1 статті 181 цього Кодексу не є платником податку у зв'язку з тим,що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми та обсяги постачання товарів/послуг іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становлять не менше 50 відсотків загального обсягу постачання,вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку,така реєстрація здійснюється за її заявою.


Відповідно до статті 183 Податкового кодексу України,будь-яка особа,що підлягає обов'язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника податку,подає до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву.

У разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарного місяця,що настає за місяцем,в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій,визначеного у статті 181 цього Кодексу.

У разі добровільної реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду,з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

Будь-яка особа,що підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку,вважається платником податку з першого числа місяця,що настає за місяцем,в якому досягнуто обсягу оподатковуваних операцій,визначеного у статті 181 цього Кодексу,без права на віднесення сум податку до податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування до моменту реєстрації платником податку на додану вартість.


На главнуюК статьям

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014