+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Перехід частки учасника у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю до іншої особи

Учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право продати чи іншим чином відступити свою частку або її частину у статутному капіталі одному або кільком учасникам цього товариства. Якщо інше не встановлено статутом товариства,то учасник такого товариства має право відчужити свою частку або її частину третім особам. Проте,учасники такого товариства користуються переважним правом на купівлю частки пропорційно до розмірів своїх часток.

Купівля здійснюється за ціною та на умовах,на яких частка або її певна частина пропонувалася для продажу третім особам.
Якщо учасники товариства не скористаються своїм переважним правом протягом одного місяця з дня повідомлення про намір учасника продати частку (її частину) або протягом іншого строку,встановленого статутом товариства чи домовленістю між його учасниками,частка (її частина) учасника може бути відчужена третій особі.
Частка учасника товариства з обмеженою відповідальністю може бути відчужена до повної її сплати лише у тій частині,в якій її уже сплачено.
В тому разі,якщо придбання частки (її частини) учасника здійснено самим товариством,воно зобов'язане зменшити свій статутний капітал.
Статутом товариства може бути передбачено право на перехід права на частку у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю до спадкоємця фізичної особи або правонаступника юридичної особи - учасника товариства. Така норма містить в собі можливість передачі правонаступникам (спадкоємцям) сукупності корпоративних прав шляхом вступу до товариства,по-друге,надає їм переважне право на вступ. Проте це право не є безумовним. Статутом може бути передбачена така підстава для набуття вказаного суб'єктивного права як одноголосне рішення інших учасників про прийняття спадкоємця до складу учасників. Якщо така згода не отримана учасник отримує право на матеріальну компенсацію.
Статтею 53 Закону України "Про господарські товариства" визначено,що при передачі частки (її частини) третій особі відбувається одночасний перехід до неї всіх прав та обов'язків,що належали учаснику,який відступив її повністю чи частково. Позитивною рисою такого способу є те,що при цьому вихід учасника не супроводжується зміною майнової бази товариства - у товариства не виникає перед учасником ніяких майнових зобов'язань.


На главнуюК статьям

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014