+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Як отримати спадок?

Відразу відзначу,що офіційно оформити ухвалення (отримання) спадку можна тільки у нотаріуса. Тому якщо Ви є спадкоємцем,то щонайшвидше звернетеся в нотаріальну контору за місцем проживання спадкодавця.

За чинним законодавством прийняти спадок можна трьома способами:

1. Cпадкоємці вважаються такими,що прийняли спадок,якщо вони подали нотаріусові заяви про прийняття спадку;

2. Якщо спадкоємці на момент смерті спадкодавця постійно проживали разом з ним;

3. Якщо спадкоємці є малолітніми,неповнолітніми,недієздатними особами,а також особами,цивільна дієздатність яких обмежена.

Розглянемо спочатку перший спосіб,який до того ж є і найпоширенішим,- подача державному нотаріусові заяви про прийняття спадку. Якщо заповіту немає,і спадкування відбувається згідно із законом,то спадкоємці закликаються до спадкування по черзі.Визначення черг,спадкоємців і наявність у них підстав для спадкоємства - все це робота нотаріуса. Також нотаріус зобов'язаний виконати наступні дії:оповістити спадкоємців і кредиторів спадкодавця,прийняти заяви від них,вирахувати частини спадкового майна для кожного спадкоємця,роз'яснити всім учасникам спадкоємства їх права і обов'язку щодо спадку,сприяти їм і т.д.

Другий спосіб застосовується до спадкоємців,які постійно проживали разом із спадкодавцем до його смерті. Такий спосіб передбачений в частині 3 статті 1268 Цивільного Кодексу.

Спадкоємці що успадковують таким чином,відносяться до так званої пільгової категорії. Це пов'язано з тим,що для ухвалення спадку їм не потрібно подавати заяву,необхідно лише підтвердити документально факт свого постійного проживання разом із спадкодавцем.

Доказом даного факту може служити запис в паспорті спадкоємця (що він зареєстрований в тій же квартирі/будинку),довідка з житлово-експлуатаційної організації і інші документи,підтверджуючі цей факт.

Частина 4 статті 1268 Цивільного Кодексу передбачає третій спосіб прийняття спадку - прийняття спадку малолітніми,неповнолітніми,недієздатними особами,а також особами,цивільна дієздатність яких обмежена. Ці групи спадкоємців теж відносяться до пільгової категорії,оскільки для прийняття спадку їм також не потрібно подавати нотаріусові заяву про ухвалення спадку.

Спадок можна не тільки отримати,але і відмовитися від нього. При небажанні приймати спадок будь-який спадкоємець може подати заяву про відмову від прийняття спадку. Таке право передбачене частиною 1 статті 1268 Цивільного Кодексу.

Для оформлення відмови від спадку,спадкоємцеві треба подати нотаріусові відповідну за змістом заяву - заява про відмову від прийняття спадку.


На главнуюК статьям

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014