+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Доходи платників податку,які здійснюють індивідуальну адвокатську діяльність

Доходи,одержані від податкових агентів,в тому числі самозайнятими особами (адвокатами),підлягають кінцевому оподаткуванню у джерела виплати. Щодо доходів,одержаних не від податкових агентів (фізичних осіб,не зареєстрованих як суб'єкти підприємницької діяльності),то такі доходи повинні бути включені у річну податкову декларацію платника податку,в тому числі адвоката,і з них слід сплатити податок з доходів фізичних осіб.

Облік доходів і витрат осіб,які здійснюють індивідуальну адвокатську діяльність,як і всіх інших платників податку,здійснюється на загальних підставах,визначених Законом. Книгу обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу та Порядок ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 16 жовтня 2003 року N 490 "Про затвердження форми обліку доходів і витрат платника податку з доходів фізичних осіб та Порядку ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу",зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 жовтня 2003 року за N 988/8309.

Поскольку деятельность адвокатов и частных нотариусов регулируется Законами Украины "Об адвокатуре" и "О нотариате",согласно которым эта деятельность не является предпринимательской,и регистрация адвокатов и частных нотариусов как субъектов предпринимательства действующим законодательством не предусмотрена,то их регистрация как плетельщиков налога на добавленную стоимость не производится,а налогообложение их доходов осуществляется в соответствии с требованиями,изложенными в четвертом разделе Декрета Кабинета Министров Украины от 26 декабря 1992 года N 1392 "О подоходном налоге с граждан",и по ставкам,определенным пунктом 1 статьи 7 указанного Декрета. [p] Порядок нарахування та сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування регулюється Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

Пунктом 3 статті 1 цього Закону адвокати визначені платниками збору. Об'єктом оподаткування,відповідно до пункту 2 статті 2 Закону,для цієї категорії платників є сума оподатковуваного доходу (прибутку),яка обчислена в порядку,визначеному Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства України,а саме,відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян".

Згідно з Декретом,об'єктом оподаткування у громадян,які мають постійне місце проживання в Україні,є сукупний оподатковуваний дохід за календарний рік (що складається з місячних сукупних оподатковуваних доходів,одержаних з різних джерел як на території України,так і за її межами).

Оподаткування доходів,одержуваних адвокатами,провадиться у порядку,встановленому Декретом Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян".

Відповідно до пункту 2 статті 4 вищезазначеного Закону,ставка збору для адвокатів становить 32 % від суми оподатковуваного доходу (прибутку).

При цьому повідомляємо,що згідно із Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" збір у розмірі 1 - 2 % сплачують фізичні особи,які працюють на умовах трудового договору (контракту),та фізичні особи,які виконують роботи (послуги) згідно з цивільно-правовими договорами.

Пільги та виключення зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування для пенсіонерів,які займаються адвокатською або іншими видами діяльності,чинним законодавством не передбачені.


На главнуюК статьям

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014