+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Відбулася розширена нарада в Інституті медицини праці АМН України з проблем фахових захворювань у країні.

Дані поширено інформаційним центром Держкомітету з нагляду за охороною праці. 262 людини одержали смертельні травми на своєму робочому місці лише за три місяці поточного року. Більшість із них — 61 чоловік — трудилися у вугільній промисловості. Хоча безпечних професій у нас практично немає. Смертельні випадки на виробництві зареєстровані не лише на транспорті,у будівництві,металургії та машинобудуванні,в галузі зв’язку,соціально-культурній сфері,житлово-комунальному господарстві й побутовому обслуговуванні .

У шкідливих умовах працюють близько трьох мільйонів чоловік. За останні п’ять років лише на 15% підприємств країни не було виявлено серйозних порушень санітарних норм. Тобто переважна більшість підприємств створюють загрозу здоров’ю співробітників. Серед причин — недосконалість технологій,машин і механізмів,відсутність,несправність або незастосування засобів індивідуального захисту,порушення правил безпеки,режиму праці,відпочинку тощо. Сьогодні зростання фахової захворюваності спостерігається практично в усіх галузях виробництва,але найбільше — у вугільній промисловості (80,2% від усіх хворих). При цьому в багатьох шахтарів не одне,а чотири-п’ять профзахворювань. Далі ідуть робітники-металурги й машинобудівники..

Головний ворог на виробництві — пилюка. За статистикою,у працюючих найчастіше хвороби органів дихання. Далі йдуть захворювання опорно-рухового апарата — від фізичної перенапруги. Потім хвороби,викликані впливом різноманітних шкідливих чинників,— бронхіальна астма,глухуватість,хронічні й гострі отруєння,алергії тощо. Список професій,які загрожують алергічними захворюваннями (бронхіальна астма,атопічний дерматит,алергічний риніт та інші) значний — від перукаря й пекаря до військовика та зубного лікаря. Реєструються й такі важкі захворювання,як професійний рак і туберкульоз.

Хімічні речовини (мутагенними є понад тисячу з тих,із якими контактує людина) викликають генетичні ушкодження,які передаються потім у спадок,а також патології плоду у вагітних. Є дані про те,що при роботі матері в умовах високої температури,особливо за підвищеної вологості,збільшується ймовірність народження дитини з уродженими аномаліями очей. Розлади репродуктивної системи можуть спричинити й великі психоемоційні навантаження на тлі гормонального дисбалансу та важкої фізичної праці.

Якби була можливість провести епідеміологічне дослідження за профзахворюваннями,як це було зроблено у Великобританії,то виявили б значно більшу кількість хворих. У Англії,яка за чисельністю населення майже така,як наша держава (що навряд чи можна сказати про умови праці),хвороби органів дихання в працюючих зустрічаються вдвічі частіше,ніж у нас,опорно-рухового апарата й глухота — вчетверо. А професійні дерматити,які в нас практично не реєструються,становлять третину всіх захворювань. За орієнтовними даними,в Україні на сьогодні на диспансерному обліку мають стояти близько 100 тис. чоловік.

Стан справ із профзахворюваністю сьогодні ускладнюється безліччю чинників. По-перше,загальним станом здоров’я населення — встояти перед шкідливим впливом виробничих чинників нині може лише дуже незначна частина населення. Зруйнувалася територіальна чи цехова система надання медичної допомоги працюючим,ліквідовано більшість медико-санітарних частин,практично зникла диспансеризація. Черги на госпіталізацію до лікарень і клінік — від двох місяців до року. У профпатологічні центри,яким надано право встановлювати зв’язок захворювань з умовами праці,надходять здебільшого найактивніші робітники. На жаль,хворі,виявлені під час профоглядів,у такі центри приходять украй рідко. Це пов’язано з тим,що робітник,боючись втратити роботу,старанно приховує свої недуги доти,коли йому вже нічого втрачати — приміром,при закритті шахти чи перед виходом на пенсію. При проведенні профоглядів,які оплачує хазяїн підприємства,навіть за участі в них підготовлених спеціалістів,хворих із клінічними проявами професійних захворювань не направляють у відповідні центри — це чревате втратою договору з підприємством на проведення профогляду. Яскраво засвідчують низьку якість медоглядів показники смертності на робочому місці шахтарів,в основному активного працездатного віку,від серцево-судинних захворювань. За п’ять років через цю причину померло понад 12% від усіх загиблих під землею. Відомі випадки тиску з боку Фондів соціального страхування й адміністрації на санепідстанції,аби ті пом’якшили показники,що характеризують умови праці працюючих.

Вихід із сформованого становища не такий уже й складний. Для початку досить запровадити матеріальну відповідальність підприємців за приховування фахових захворювань,а також удосконалити правові механізми взаємин всіх учасників процесу — медиків,підприємців,Фонду соціального страхування та робітників.

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014