+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Заморожування ґрунтів

Заморожування ґрунтів – спосіб проведення гірничих виробок у водоносних породах,при якому на деякій відстані від контуру виробки бурять низку свердловин до водотривких порід і обладнують їх заморожуючими колонками,якими циркулює холодоносій. При цьому утворюється льодопорідна стінка,що захищає виробку на час проведення від проривів води (пливунів). Після закінчення проведення виробки та закріплення її постійним водонепроникним кріпленням дія З.ґ. припиняється. 3.ґ. набуло поширення завдяки добре розвинен

Будівельне водозниження найчастіше здійснюється при облаштуванні котлованів і траншей,оскільки в багатьох випадках споруди і мережі водопостачання і водовідведення зводять або в безпосередній близькості від водоймищ,або в умовах обводнених та нестійких ґрунтів.
Спосіб водозниження і буріння свердловин,їх розміщення,кількість і конструкція фільтрів залежить від особливостей і умов залягання ґрунтів,рівня ґрунтових вод,розмірів осушуваної зони,сили водоносного горизонту,способів виконання земляних робіт,відстані до найближчих будівель та ін.
Контроль рівня ґрунтових вод в процесі виконання робіт здійснюється системою п'єзометричних свердловин.
Сибірський спосіб (природне заморожування порід) - спосіб проходження розвідувальних шурфів в руслах річок та річкових долинах в пливунних породах на глибину 5 - 20 м. Вибій виробки в зимовий час проморожують за рахунок природного холоду протягом 2-3 днів,а після цього проводять виробку на глибину,дещо меншу товщини промороженого шару ґрунту.
При будівництві часто виникає необхідність у водопониженні.
Один з методів водопониження - це водопониження свердловинами.
Він полягає в тому,що буриться одна або декілька свердловин,в яких монтується насосне устаткування. Цілодобове відкачування води зі свердловин в період будівництва забезпечує необхідне зниження рівня грунтових вод.
Для того,щоб водопониження свердловинами було максимально ефективним - важливо бурити свердловини з максимальною продуктивністю. Максимальна продуктивність свердловин досягається за допомогою:
методу буріння свердловини із зворотним промиванням;
використання фільтрових колон свердловини великих діаметрів;
збільшення розміру робочої частини фільтру.
Кількість свердловин і їх конструкція визначаються індивідуально для кожного випадку,коли необхідно виконати водопониження.
Методів змінити ситуацію з грунтовими водами досить багато. Проте якщо розібратися,то суть їх в принципі однакова:зібрати води з поверхні або з грунту і видалити їх за межі будівельного майданчика. Пристосування для цього існують різні,але помітимо,що бувають ситуації,коли ніяка методика себе не виправдовує. Це стосується ситуацій,коли йдеться про постійні грунтові води,що не мають напряму руху. Протистояти їм можна тільки вибором відповідного для цієї місцевості типу фундаменту. У інших випадках може застосовуватися поверхневий водовідлив,облаштування трубних та безтрубних дренажів,водопониження за допомогою легких або ж ежекторних голкофільтрованих установок.

Метод зниження рівня грунтових вод на ділянці залежить від:

- форми та розміру котловану;
- водопроникності грунту в цій місцевості;
- необхідного рівня водопониження;
- періоду,на який треба осушити територію;
- напряму руху грунтових вод;
- наявність на ділянці інших споруд.

У варіанті поверхневого водовідливу грунтові води,проникаючи через дно котловану та відкоси,поступають у водозбірні канави,звідти - у приямки,звідки відкачується насосами. У дрібнозернистих грунтах водозбірні канави завантажуються пісчано-гравійною сумішшю.

Технологія безтрубного дренажу припускає створення глибоких траншей,заповнених фільтруючим матеріалом (щебінь,великий пісок). Заповнюючий матеріал наноситься в декілька шарів різної фракції. Для оберігання наповнювача від забруднення як фільтру використовується торф.

Трубний дренаж реалізується за допомогою полімерних труб із перфорованою поверхнею. Уздовж труби встановлюються водозбірні отвори,а сама труба вкладається в грунт на глибину 1,5-2 метри.

Якщо необхідно знизити рівень грунтових вод на 4-5 метри - застосовуються легкі голкофільтровані установки. Вони є трубою з голкофільтром на кінці. За допомогою шланга голкофільтр під'єднують до насоса і вакуумного колектора,розташованого на поверхні. Іноді для пониження води на велику величину такі установки роблять багатоярусними.
Голкофільтрові ежекторні установки окрім фільтрів включають ежекторні водопідйомники розподільного трубопроводу і відцентрові насоси. Самі ежектори приводяться в дію струменем води,що нагнітається через колектор. Ці пристрої дозволяють знизити рівень води на 20 м

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014