+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Глушіння нафтових скважин

Колтюбінґ — спеціальна установка,призначена для проведення технологічних операцій під час капітального і підземного ремонтах свердловин,а також для буріння бокових,похилих та горизонтальних отворів в нафтових і газових свердловинах з використанням гнучкої колони труб.

Обладнання установки колтюбінгу змонтоване на шасі автомобіля чи автомобільному напівприцепі. В склад обладнання входять,окрім колони гнучких труб,інжектор та лубрикатор,блок превенторів,які під час роботи монтують на гирлі свердловини.
Колтюбінґові установки можуть працювати без глушіння свердловини з герметизацією гирла до тиску 70 МПа.
Переваги використання цієї технології:
- забезпечення герметичності гирла свердловини на всіх етапах виконання свердловинних операцій починаючи з підготовки комплексного устаткування і аж до його згортання;
- можливість здійснення робіт у газових і нафтових свердловинах без іх попереднього глушіння;
- відсутність потреби освоєння та виклику припливу свердловин,у яких виконувалися роботи з використанням колони гнучких труб;
- безпека проведення спускопідйомних операцій,тому що в даному випадку не потрібно здійснювати зґвинчування-розґвинчування різьбових з'єднань і переміщувати насосно-компресорні труби на містки;
- значне поліпшення умов праці працівників бригад капітального ремонту при виконання всього комплексу операцій;
- скорочення часу на спуск і підйом свердловинного устаткування на проектну глубину;
- забезпечення можливості буріння,спуску вибійних інструментів і приладів,а також виконання операцій капітального ремонту в горизонтальних і дуже похилених свердловинах;
- дотримання більш високих вимог у галузі екології при проведенні всіх операцій з ремонту і буріння свердловин,зокрема за руахунок менших розмірів комплексів устаткування для цих цілей у порівнянні з традиційними;
- істотний економічний ефект у результаті застосування колон гнучких труб як під час ремонту,так і при проведенні бурових робіт;

Методичні рекомендації
зі здійснення державного нагляду за охороною надр на підприємствах нафтогазовидобувного комплексу
Розробка нафтових і нафтогазових родовищ
4.1Наявність на нафтовидобувних підприємствах затвердженого вищестоящою організацією обов'язкового комплексу гідродинамічних і промислово-геофізичних досліджень з контролю за розробкою нафтових і нафтогазових родовищ (п. 2.5.5 Правил розробки нафтових і газонафтових родовищ).
Наявність на нафтовидобувному підприємстві щорічних геолого-технічних заходів регулювання процесу розробки,розроблених у відповідності до п. 2.6.2 та п.2.6.3. Правил розробки нафтових і газонафтових родовищ.
Наявність звіту щодо проведених заходів з регулювання процесу розробки (п.2.6.5 Правил розробки нафтових і газонафтових родовищ).
Наявність на нафтовидобувному підприємстві (на об'єктах розробки) технологічних режимів,у тому числі норм відбору нафти і газу на кожний квартал (промислова розробка) і календарний місяць (ДПР),складених на основі затверджених проектних документів,узгоджених проектною і затверджених вищестоящою організацією (ст.51 Кодексу України про надра).
Відповідність об'ємів закачки води,вказаних у проектах розробки,для системи підтримання пластового тиску (п.3.1.2 Правил розробки нафтових і газонафтових родовищ).
Кондиції води,підготовленої для закачки (за складом,фізико-хімічними властивостям,вмістом домішок,кисню,мікроорганізмів),повинні відповідати вказаним у проектному документі (п.3.1.2 Правил розробки нафтових і газонафтових родовищ).
Наявність планів,затверджених керівництвом НГВУ,на освоєння нагнітальних свердловин (п.3.3.1 Правил розробки нафтових і газонафтових родовищ).
Наявність і дотримання на нафтодобувному підприємстві графіка періодичності і обсягів дослідних робіт у нагнітальних свердловинах відповідно до затвердженого обов'язкового комплексу промислово-геофізичних робіт і гідродинамічних досліджень з урахуванням вимог технологічного проектного документа на розробку (п.3.3.11 Правил розробки нафтових і газонафтових родовищ).
Наявність в НГВУ річних норм закачки води для об'єктів розробки,складених відповідно до технологічних режимів експлуатації нагнітальних свердловин і затверджених головним геологом НГВУ (п.3.4.5 і 3.4.6 Правил розробки нафтових і газонафтових родовищ).
Нафтодобувні підприємства зобов'язані строго виконувати технологічні рішення й умови розробки,передбачені затвердженим проектним документом:
а) порядок,черговість і темпи розвитку розбурювання свердловин,
б) терміни і об'єми вводу потужностей із забезпечення впливу на поклад;
в) збір і промислову підготовку продукції свердловин;
г) переведення свердловин на механізований спосіб експлуатації,
д) допустимі рівні вибійних і гирлових тисків;
е) відповідні їм відбори рідини.
Розробка газових та газоконденсатних родовищ
Наявність норм відборів газу по експлуатаційних свердловинах,щоквартально (щомісячно) розроблених відповідно до проекту розробки і затверджених вищестоящою організацією (ст. 51 Кодексу України про надра,п.п. 242 Правил розробки газових і газоконденсатних родовищ).
Наявність технологічних режимів роботи свердловин,складених зважаючи на норми відборів нафти,рідини і газу,затверджені головним геологом і головним інженером НГВУ,а також план геолого-технічних заходів щодо забезпечення норм відборів з експлуатаційних об'єктів (п. 243 Правил розробки газових і газоконденсатних родовищ).
При зміні річного видобутку газу,не передбаченого проектним документом,наявність на підприємстві протоколу узгодження змін з організацією,що склала проект розробки або дослідно-промислової експлуатації і затвердила проекти (пп 120 Правил розробки газових і газоконденсатних родовищ).
Зміни до плану і показників видобутку газу по свердловинах,експлуатаційних об'єктах і промислу в цілому,повинні бути затверджені вищестоящою організацією.
Наявність узгоджень з проектною і вищестоящою організацією відхилень (понад 200 м) від прийнятої проектом розробки родовища межі розбурювання свердловин і змін кількості експлуатаційних свердловин (п. 121,122 Правил розробки газових і газоконденсатних родовищ).
Наявність на підприємстві планів-графіків виконання робіт з контролю за розробкою родовищ,розроблених відповідно до обсягів робіт,передбачених у проектних документах,а також наявність звітів про виконання зазначених робіт (пп 123 Правил розробки газових і газоконденсатних родовищ).
Наявність обґрунтувань щодо включення нових газоносних горизонтів у процесі експлуатації свердловин за результатами спеціальних досліджень,передбачених проектним документом і узгоджених з органами Держпромгірнагляду та затверджених вищестоящою організацією,якщо це не передбачено проектним документом (п. 169,170,171 Правил розробки газових і газоконденсатних родовищ).
При переведенні свердловини на вищезалягаючі горизонти наявність акта про переведення свердловини на ці горизонти та узгодження з територіальним органом Держнаглядохоронпраці,а також затвердженого вищестоящою організацією (п. 299 Правил розробки газових і газоконденсатних родовищ).
Виконання робіт щодо впливу на привибійну зону повинно передбачатися в проектному документі і в роботах з авторського нагляду за розробкою родовищ. Зазначений перелік оформляється спеціальним актом за підписом майстра,начальника цеху з капітального ремонту свердловин і начальником цеху з видобутку нафти і реєструється в паспорті свердловини (п.7.4,7.8 Правил розробки нафтових і нафтогазових родовищ).

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014