+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Розмір та порядок внесення плати за видачу ліцензії

Плата за видачу ліцензії — це разовий платіж,що його суб'єкт підприємницької діяльності вносить за одержання ліцензії. Правова природа цього платежу полягає в сплаті за управлінську послугу органу ліцензування. Орган ліцензування здійснює певні витрати під час розгляду поданих документів,виготовлення всіх потрібних матеріалів,листування із суб'єктом підприємницької діяльності,внесення відомостей до ліцензійного реєстру. Свою грошову вартість має й бланк ліцензії,який є документом суворої звітності.

Після прийняття в органі ліцензування рішення про видачу ліцензії та одержання відповідного повідомлення Вам належить заплатити за видачу ліцензії та за копії ліцензії для філій,інших відокремлених підрозділів (за умови їх наявності). Цього не варто робити відразу під час подання документів,оскільки згодом можуть виникнути серйозні проблеми з поверненням грошей у тому разі,якщо орган ліцензування відмовить Вам у видачі ліцензії.

За видачу ліцензії майже на всі види господарської діяльності,незалежно від того,фізичною чи юридичною особою є суб'єкт підприємницької діяльності,встановлено таку плату:— 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.) — якщо органом ліцензування є центральний орган виконавчої влади;— 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255 грн.) — якщо органом ліцензування є місцевий орган виконавчої влади.

Винятком з цього правила є лише величина плати за видачу ліцензії на провадження діяльності таких видів:надання послуг радіозв'яз- ку (з використанням радіочастот);надання послуг телефонного зв'язку (крім відомчих об'єктів);технічне обслуговування мереж теле-,радіо-та проводового мовлення в межах промислової експлуатації.

Плату за видачу ліцензії на ці види господарської діяльності в межах території Автономної Республіки Крим,однієї області,Києва й Севастополя стягують у такому розмірі:Вид діяльності Величина плати,неоподатковуваних мінімумів доходів громадян Надання послуг радіозв'язку (з використанням радіочастот) 200 Надання послуг телефонного зв'язку (крім відомчих об'єктів):• міжнародного зв'язку (ліцензію видають тільки на діяльність на території України) 259 000* • міжміського зв'язку:o тільки надання в користування ліній передач,мережних трактів,каналів зв'язку 20 000 o без надання в користування ліній передач,мережних трактів,каналів зв'язку 20 000* • стільникового зв'язку 20 000 • місцевого зв'язку:o з ємністю мережі до 1 000 номерів o з ємністю мережі понад 1 000 номерів o у сільській місцевості 20 o аудіотекс 200 Технічне обслуговування мереж теле-,радіо- та проводового мовлення в межах промислової експлуатації:• мереж телемовлення 50 • мереж радіомовлення 60 • мереж проводового мовлення 20 * Для тих суб'єктів підприємницької діяльності,які застосовують лише IP-Teлефонiю плата становить 10% вартості відповідної ліцензії.

Дуже важливо правильно заповнити платіжний документ. Відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" плату за видачу ліцензії зараховують до Державного бюджету України,тому її належить вносити на рахунки територіального органу Державного казначейства № 3510 в установах Національного банку та на № 2510 в установах комерційних банків (код бюджетної класифікації за доходами 14060200,символ звітності банку 069). У платіжному документі потрібно вказувати саме такі реквізити.

Але й тут є винятки. Згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2001 рік" плата за ліцензії для певних видів госпо- дарської діяльності,видані в Раді Міністрів Автономної Республіки Крим та місцевих державних адміністраціях,належить до доходів загального фонду бюджетів АР Крим,областей,Києва та Севастополя.

Тому до місцевих бюджетів потрібно вносити плату за видачу ліцензій на такі види діяльності:— організація та утримання тоталізаторів,гральних закладів;— надання освітніх послуг (для певних суб'єктів підприємницької діяльності);— централізоване водопостачання та водовідведення;— будівельна діяльність (пошукові та проектні роботи для будівництва,зведення несучих та обгороджувальних конструкцій,будівництво та монтаж інженерних і транспортних мереж).

Про відповідні реквізити рахунку можна дізнатися в місцевому органі виконавчої влади,який видає ліцензії.

При цьому треба зауважити,що в разі подання заяви про видачу ліцензії на будівельну діяльність або провадження діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення не до місцевого органу виконавчої влади,а до Держбуду,плату за ліцензію належить вносити до Державного бюджету України.

Якщо Ви маєте філії,інші відокремлені підрозділи й у заяві про видачу ліцензії вказали їхнє місцезнаходження,то мусите сплатити також за видачу копій ліцензій. Плата за видачу однієї копії ліцензії на всі види господарської діяльності становить один неоподатковуваний мінімум доходів громадян (17 грн.). Плату за видачу копії ліцензії зараховують до Державного бюджету України й також вносять на рахунки територіального органу Державного казначейства № 3510 в установах Національного банку та № 2510 в установах комерційних банків (код бюджетної класифікації за доходами 14060200,символ звітності банку 069). Не забудьте залишити в себе платіжний документ:його доведеться подати до органу ліцензування для оформлення ліцензії.

Нарешті,варто ще раз нагадати вимоги Указу Президента України "Про деякі заходи з перегулювання підприємницької діяльності":органи,що видають ліцензії на певні види підприємницької діяльності,як умову видачі ліцензій не можуть висувати відрахування коштів на користь будь-яких бюджетних або позабюджетних фондів,установ,підприємств,організацій чи окремих осіб. Тому від Вас не мають права вимагати перерахування жодних інших коштів,крім плати за видачу ліцензії та її копії.

Джерела юридичної інформації:— постанова Кабінету Міністрів України "Про термін дії ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності,розміри і порядок зарахування плати за її видачу" від 29.11.2000 № 1755;— стаття 60 Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік" від 07.12.2000 № 2120-ІП;стаття 11 Указу Президента України "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" від 23.07.1998 № 817/98.

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014