+
»
»
»
»


2          , ,   Advicecorp -
   ,,

Газовий котел - пристрій для одержання теплової енергії з метою,головним чином,опалення приміщень (об'єктів) різного призначення,нагрівання води для господарських та інших цілей,шляхом згоряння газоподібного палива.

Принцип роботи котлів полягає в тому,що газ,поступаючи до пальника,включає п’єзо або електронний розпал. Від іскри запалюється запальник,який завжди горить. Від неї загоряється основний пальник,вона гріє теплоносій у котлі до заданої термостатом температури. При падінні температури в котлі,термодатчик (термопара) дає команду клапану на відкриття подачі газу,і пальник запалюється знову. Газоподібним паливом для газових котлів частіше за все є природний газ - метан або пропан-бутан. На сьогоднішній день,в багатьох регіонах газ є найбільш переважним видом палива внаслідок його основних якостей:дешевизна,економічність,легкості користування та доступності автоматизації газових котлів.

Природний газ у силу своєї доступності і відносно низької вартості найбільш кращий для індивідуального опалення,оскільки володіє надзвичайно високими споживчими якостями. Але фізико-хімічні властивості цього палива вимагають уважного ставлення до організації топкового процесу. Вибухи побутового газу,отруєння ним або продуктами його згоряння через перевищення допустимих концентрацій у закритих приміщеннях - все це реальні небезпеки,приносять багато лиха.

Проблему забезпечення безпечного функціонування газового котла слід розглядати в рамках експлуатації індивідуальної системи опалення в цілому. До її складу,крім теплогенератора,входять:трубопроводи,насоси,запірно-регулювальні пристрої,засоби автоматики і контролю,включаючи топковий приміщення. Ці елементи прямо або побічно забезпечують оптимальні умови надійної та безаварійної роботи обладнання. Газовий котел - не тільки складне з інженерної точки зору прилад,але і джерело потенційної небезпеки,потребує всебічної,багатоступінчастої захисту з боку автоматики та структурних елементів опалювальної системи,організаційно представляють його систему безпеки. Природно,що до такої автоматиці пред'являються особливі і дуже суворі вимоги.

Основними причинами аварій при експлуатації парових та водогрійних котлів можуть бути:різке зниження рівня води внаслідок порушення герметичності системи;перевищення робочого тиску при несправних запобіжних пристроях та контрольно-вимірювальних пристроях;порушення водного режиму (утворення накипу внаслідок. використання води);дефекти,допущені при виготовленні та ремонті котлів;зниження механічної міцності котлів в процесі експлуатації (корозія металу);поуршення правил експлуатації та режимів роботи котлів. Нещасні випадки,в основному,пов’язані з доторканням до нагрітих поверхонь котлів та інших частин систем теплопостачання.

Тому кваліфікаційний рівень працівників з обслуговування агрегатів і котлів,працюючих на газі і рідкому паливі повинен бути високий досвіт та знання інструкцій при проведенні ремонтних робіт чи обслуговування,крім того щоб забезпечити законність та зберегти населення від нещасних випадків потрібно отримати дозвіл на виконання цих робіт,адже це ваш «козирний туз» та показник вашої професіональності в цій сфері. Ваше володіння системою безпеки та наявності дозволу - захистити котлів від нештатної роботи,а користувача - від аварій і нещасних випадків.

, .
email , .
ۻ. . . opyright 2004-2014