+
»
»
»
»


2          , ,   Advicecorp -
   ,,

Газонебезпечні роботи

Газонебезпечні роботи (далі Г.р.) (рос.газоопасные работы,англ. gas hazardous operation;) – роботи,пов'язані з оглядом,чищенням,ремонтом,розгерметизацією технологічного устаткування,комунікацій,у тому числі роботи всередині ємностей (до них належать колектори,тунелі,колодязі,приямки тощо),під час проведення яких існує чи не виключена можливість виділення у робочу зону вибухопожежонебезпечних чи шкідливих парів,газів і інших речовин,здатних призвести до вибуху,загоряння,шкідливо вплинути на

За ступенем небезпеки виділяють три групи Газонебезпечних роботіт і місця їх проведення:— Перша група - короткочасне перебування людей без захисних засобів може привести до тяжкого стану,аж до смертельного отруєння;— друга - перебування людей без захисних засобів може привести до отруєння середнього рівня або важкого отруєння;— третя - перебування людей без захисних засобів може привести до легкого або середнього рівня отруєння. Кожну з цих 3-х груп відрізняють також свої специфічні ознаки.

Регламентується коло осіб,що допускаються до виконання Газонебезпечні роботи кожної групи,а також індивідуальні засоби газозахисту,що використовуються ними. За змістом розрізняють Газонебезпечні роботи технологічні,аварійні і ремонтно-технічні.

До технології Газонебезпечні роботи відносяться:обслуговування технологічних апаратів,що одержують або переробляють вибухові гази або шкідливі (токсичні) речовини;відбір проб повітря в газо-,вибухо- і пожежонебезпечних місцях з метою його аналізу;обслуговування газгольдерів з шкідливими і небезпечними газами.

Аварійні Газонебезпечні роботи включають:— роботи по ліквідації газонафтопроявів і відкритих фонтанів;— роботи на гирлі фонтануючої свердловини;порятунок людей при аваріях,вибухах і отруєннях і надання їм першої допомоги.

Ремонтно-технічні Газонебезпечні роботи:плановий і капітальний ремонти обладнання,в процесі яких можуть виділятися газо-,вибухо- і пожежонебезпечні речовини;очищення цистерн,колодязів і споруд,в яких містилися шкідливі гази або ВР;установка і зняття заглушок,заміна арматури,прокладок тощо. Газонебезпечні роботи виконують тільки при наявності нарядо-допуску працівники,що пройшли інструктаж і спец. навчання прийомам і методам роботи в газовибухонебезпечному середовищі. Засоби індивідуального газозахисту при Газонебезпечних роботах – повітряні дихальні ізолювальні апарати (“Влада–2”,“Україна–2”,АСВ–2,“Спиролак”,“Коммейгес”),кисневі ізолювальні апарати (КІП–8,РВП–1),шлангові протигази (ПШ–1,ПШ–2). Максимальна тривалість роботи в ізолювальних апаратах перших двох груп при навантаженнях середньої напруженості відповідно 70 і 120 хвилин.

З преси:«За результатами перевірок підприємств водопровідно-каналізаційного господарства Хмельниччини до адміністративної відповідальності притягнуто 20 посадових осіб,призупинено експлуатацію 19 одиниць обладнання та виконання робіт підвищеної небезпеки.

Перевірки дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час виконання газонебезпечних робіт проводились інспекторами територіального управління Держгірпромнагляду по Славутському УВКГ,Віньковецькому підприємстві «Комунальник»,Ярмолинецькому КП «Центр-Сервіс»,Старокостянтинівському КП ПВКГ «Водоканал»,Летичівському КГП «Злагода»,Новоушицькому ГП «Водоканал»,Шепетівському ПВКГ,Дунаєвецькому КП «Міськводоканал»,Хмельницькій області на Теофіпольському ВУЖКГ,Кам’янець-Подільському ЗАТ «Тепловодоенергія»,Красилівському ПВКГ,Чемеровецькому КП «Господарник»,.

Найбільш суттєвими порушеннями,виявленими в ході перевірки є:— не проводиться аналіз повітряного середовища на загазованість перед початком виконання газонебезпечних робіт;— не проводяться заняття,що передбачені планами локалізації і ліквідації аварійних ситуацій з працівниками,які виконують роботи в хлораторних,на об’єктах водовідведення та на очисних спорудах;— при виконанні робіт в колодязях,підземних комунікаціях,резервуарах та ємностях працівники не забезпечені засобами індивідуального захисту (рятувальними поясами,газосигналізаторами тощо);— колодязі підземних комунікації,а також отвори в підлозі,заглиблені ємності,канали,інші небезпечні місця не закриті та не огороджені;— порушуються правила зберігання балонів з киснем та зрідженим вуглеводневим газом тощо...»

, .
email , .
ۻ. . . opyright 2004-2014