+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

РОБОТИ НА ШАХТАХ

Шахта — промислове підприємство з видобування корисних копалин (вугілля,солей,руди,тощо) підземним способом і відвантаження їх споживачам або на гірничозбагачувальну фабрику.

Шахта — механізоване і автоматизоване підприємство,обладнане продуктивними машинами і механізмами для видобування і транспортування корисної копалини,проведення гірничих виробок,водовідливу і вентиляції. Термін служби шахт,що відпрацьовують потужні родовища,сягає понад 50—70 років.

Роботи з корисними копалинами найбільш прибутковий бізнес,але і один із небезпечних видів робіт. Існують певні критерії для добору персоналу (зокрема медичного стану працівників),устаткування для добування природних мінералів,але нажаль не завжди цих норм дотримуються. Розглянемо конвенцію «про медичний огляд молодих людей з метою визначення їхньої придатності до праці на підземних роботах у шахтах і копальнях». Беручи до уваги конвенцію 1946 року про медичний огляд підлітків у промисловості яка застосовується до шахт і копалень,передбачає,що діти і підлітки молодшого,ніж 18 років віку,можуть допускатися до роботи на промислових підприємствах,тільки якщо вони були визнані придатними до роботи,на яку наймаються,внаслідок ретельного медичного огляду,що тривала праця дітей та підлітків молодшого,ніж 18 років віку,обумовлюється проведенням періодичних оглядів не рідше ніж один раз на рік і що національне законодавство передбачає положення відносно додаткових повторних медичних оглядіввраховуючи,що через небезпеку для здоров'я,яку становлять підземні роботи в шахтах і копальнях,бажано ухвалити міжнародні норми,які передбачають,що придатність до підземних робіт в шахтах і копальнях до досягнення віку 21 року визначається за допомогою попереднього медичного огляду та періодичних медичних оглядів,і які визначають тип цих оглядів,вирішивши надати цим пропозиціям форми міжнародної конвенції,ухвалює цього двадцять третього дня червня місяця тисяча дев'ятсот шістдесят п'ятого року нижченаведену Конвенцію,яка може називатися Конвенцією 1965 року про медичний огляд молодих людей для підземних робіт:

Стаття 1 Відповідно до мети застосування цієї Конвенції термін "шахти і копальні" означає будь-яке підприємство,як державне,так і приватне,яке видобуває яку-небудь речовину з надр землі за допомогою засобів,пов'язаних з використанням праці людей під землею. 2. Положення цієї Конвенції про медичний огляд молодих людей для прийняття на підземні роботи або для виконання роботи під землею в шахтах і копальнях охоплюють також прийняття на підземні роботи або виконання роботи під землею в кар'єрах.

Стаття 2 Для прийняття на підземні роботи в шахтах або для роботи осіб молодшого,ніж 21 рік віку,вимагаються ретельний медичний огляд і періодичні огляди не рідше ніж один раз на рік з метою виявлення придатності їх до роботи.

Однак дозволяється вживати інших заходів з метою медичного контролю у тих випадках,коли компетентний орган влади,діставши медичну консультацію,після проведення консультації і досягнення домовленості з найбільш представницькими відповідними організаціями роботодавців і працівників вважає,що такі заходи рівнозначні або ефективніші за ті,які вимагаються відповідно до параграфа 1 цієї статті відносно молодих працівників віком від 18 до 21 року.

Стаття 3 Передбачені у статті 2 медичні огляди:— проводяться під відповідальністю і наглядом кваліфікованого лікаря,затвердженого компетентним органом влади;— відповідним чином засвідчуються. Рентгенівський знімок легенів робиться під час першого медичного огляду,а також,якщо це вважатиметься за потрібне з міркувань медичного плану,під час наступних оглядів. Передбачувані цією Конвенцією медичні огляди не спричиняють витрат для молодих людей,їхніх батьків або опікунів.

Стаття 4 Усіх потрібних заходів,зокрема введення відповідних санкцій,компетентний орган влади вживає з тим,щоб забезпечити ефективне застосування положень цієї Конвенції. Кожний член Організації,який ратифікував цю Конвенцію,зобов'язується створити відповідну систему інспекції для контролю застосування Конвенції або стежити за тим,щоб відповідна інспекція здійснювалась. Національне законодавство визначає коло осіб,відповідальних за застосування положень цієї Конвенції.

Роботодавець веде облік і надає у розпорядження інспекторів дані,які вказують відносно осіб молодшого ніж 21 рік віку,які прийняті на підземні роботи або виконують їх:— дату народження,засвідчену належним чином,коли це можливо;— вид роботи,яку вони виконують;— посвідку,яка засвідчує придатність до праці,але не містить медичних даних.

Роботодавець надає у розпорядження представників працівників на їхнє прохання інформацію,зазначену в параграфі 4.

Також державою розроблені ДНАОП (інструкції для робіт на шатах).Зокрема ДНАОП 1.1.30-5.18-96 Інструкція з ведення вогневих робіт в підземних виробках і надшахтних будівлях містить в собі Загальні положення до яких входить,що відноситься до робіт,коли проводяться,в яких випадках,ким дозволяється,яке обладнання використовуватиметься,засоби запобігання,та особи які виконуватимуть ці роботи та інші вимоги встановлені ДНАОП.

Потрібно звертати увагу на інструкції з навчання працівників шахт де встановленні вимоги до професійної підготовки працівників,навчання з охорони праці у період трудової діяльності та інші вимоги.

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014