+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Безпека вантажно-розвантажувальних робіт

Експлуатація транспорту,як правило,супроводжується вантажно-розвантажувальними роботами (ВРР). На вантажно-розвантажувальних роботах типовими ситуаціями,при яких відбуваються нещасні випадки,є перевищення допустимої вантажопідйомності пристрою,застосування саморобних,без випробування на вантажопідйомність механізмів і машин,порушення правил при роботі механізмів в охоронній зоні повітряних ліній (ПЛ),правил стропування,укладання труб,лісу,проведення робіт вручну,робіт з тарою.

Для організації безпечних ВРР передбачена класифікація вантажів не тільки за ступенем їх небезпеки,а й за масою. За ступенем небезпеки розрізняють дев'ять класів вантажів (ДСТ 19433-81);за масою - три категорії:— І - вантажі (одне місце) масою менше 80 кг,включаючи дрібно-штучні й сипкі;— П - вантажі масою від 80 до 500 кг,— Ш - вантажі масою понад 500 кг.

Піднімання і переміщення вантажу масою понад 50 кг проводять за допомогою механізмів і приладів. Роботи з небезпечними й особливо небезпечними вантажами виконують особи,що пройшли спеціальне навчання;інструктаж цих осіб повторюється через кожні 3 місяці.

Для безпечної експлуатації виробничої тари необхідно:— утримувати тару в справному стані;— переміщати її вантажопідіймальними кранами відповідно до вимог "Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів" і ПУЕ;— переміщати тару за допомогою інших засобів механізації відповідно до вимог ДСТу 12.3.010-82 і ПУЕ;— організовувати і проводити технічний огляд тари з веденням відповідного журналу;— вести контроль стану площадок для штабелювання тари;— призначати осіб,відповідальних за безпечну експлуатацію тари і забезпечення пожежної безпеки.

При ВРР до управління вантажопідйомними механізмами (лебідками,домкратами,підйомниками і кранами) допускаються особи,старші 18 років,що мають відповідні документи та обов'язково виконують "Правила будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів" та "Інструкцію по безпечному проведенню робіт з переміщення вантажів стріловими і пересувними кранами й автонавантажувачами". Для створення безпечних умов роботи вантажопідйомних пристроїв і механізмів необхідно,насамперед,забезпечити міцне захоплення вантажу,що виключає його зісковзування і падіння. Для цього застосовують спеціальні гаки з запобіжними пристроями (замки,засувки,карабіни тощо). Для підйому і переміщення великогабаритних і довгомірних вантажів застосовують стропи і траверси.

Виготовлені зі сталевих канатів стропи та інші такелажні пристрої випробують вантажем,що перевищує розрахунковий на 25%. Результати випробувань записують до журналу. Після перевірки кожен такелажний пристрій забезпечують біркою,на якій зазначають вантажопідйомність і дату випробування. Усі види знімних вантажозахоплювальних пристроїв періодично оглядають у терміни,встановлені підприємством-виготовлювачем.

Для забезпечення безпечних умов при ВРР використовують єдину систему знакової сигналізації.

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014