+
»
»
»
»


2          , ,   Advicecorp -
   ,,

Сучасний побутовий холодильник – це шафа,із внутрішнього простору якого тепло відводиться в навколишнє середовище.

Холодильники класифікують:по способу переносу тепла з холодильної шафи в навколишнє середовище побутові холодильники підрозділяють на компресійні,абсорбційно-дифузійні й термоелектричні.

Абсорбційні побутові холодильники призначені для короткочасного зберігання швидкопсувних харчових продуктів і одержання харчового льоду. Промисловість випускає абсорбційні холодильники обсягом 30-200 дм3. Споживана ними потужність від 50 до 200 Вт.

Особливістю холодильників абсорбційного типу є безшумність роботи,відсутність запірних вентилів і частин,що рухаються.

Перевага термоелектричного охолодження - відсутність частин,що рухаються,безшумність роботи,можливість точного регулювання температури й висока надійність.

Термоелектричний холодильник діє безшумно. Він не вимагає рідкого або газового охолодження,а також складних сполучних труб,компресора або іншого охолодного механізму. по кліматичних умовах експлуатації випускають холодильники для помірного клімату (експлуатація при температурі до 400С) і для тропічного клімату (до 450С). по місцю установки холодильники підрозділяються на напольні,настінні,що вбудовують у кухонний комплекс і меблі,настільні малогабаритні,переносні. по числу камер холодильники підрозділяють на одно,двох і багатокамерні.

Сертифікація холодильників Всі холодильники підлягають обов'язковій сертифікації.

Основним етапом проведення сертифікації є лабораторні випробування,під час яких фахівці перевіряють,наскільки холодильник безпечний для споживача. Випробування проводяться при температурі навколишнього середовища близько 32 градусів. Також важливо перевірити роботу встаткування при перепадах напруги,що в нашій країні не рідкість. Для цього фахівці спеціально змінюють рівень напруги мережі,у яку включений холодильник,і перевіряють його різні показники.

Крім того,аналізу під час сертифікації підлягає робота з можливими несправностями,вплив на безпеку пристрою після сильних механічних ударів.

Важливо,що при подачі заявки на підтвердження якості,експерти перевіряють наявність всіх необхідних документів,тільки при цих умовах сертифікаційний центр починає дослідження. Одним із запитуваних документів є санітарно-епідеміологічне заключення,воно гарантує безпеку холодильника з мікробіологічної точки зору. Тобто,щоб провести сертифікацію необхідно підтвердити,що виріб нетоксичний і має припустимий рівень шуму.

Морозильні камери «Зірочки» або «сніжинки»,якими маркірується морозильна камера,указують на температуру зберігання в ній заморожених продуктів. Зрозуміло,що при випробуваннях зовсім недостатньо замірити цю температуру тільки в центрі камери. Якщо вже морозильна камера має три «сніжинки»,то температура в будь-якій її крапці повинна бути не вище –18°С,інакше час зберігання продуктів скоротиться. Температура в холодильній камері повинна підтримуватися в межах від 0 до +10°С. Якщо хоча б у якійсь крапці камери вона,нехай ненадовго,вийде за ці межі,то продукти можуть заморозитися й втратити свої якості при зайво низькій температурі або взагалі зіпсуватися,якщо в камері занадто тепло.

Температура в «нульовій» камері (відділення для зберігання свіжих продуктів) підтримується в діапазоні від 0 до +3°С,що гарантує зберігання на грані замерзання,але не переходячи неї. Час зберігання свіжих продуктів,особливо м'яса,риби,овочів при цьому значно збільшується,іноді в кілька разів.

Якість заморожування При оцінці можливостей заморожування продуктів визначається,яке максимальна кількість м'яса може бути заморожене за добу. Уважається,що більше тривалий процес заморожування не дозволить зберегти якість продукту. Для оцінки цього параметра використаються всі ті ж іспитові пакети,що й при вимірі енергоспоживання.

Інший важливий параметр морозильної камери — час підвищення температури. Як довго в камері буде зберігатися прийнятний холод при аварійному відключенні електроживлення? Для відповіді на це питання вимірюють час,протягом якого температура усередині іспитових блоків досягне –9°С. Для того щоб збільшити цей час,виготовлювачі закладають у морозилку спеціальні акумулятори холоду. Хоча вони й зменшують корисний обсяг,зате страхують від випадкового відключення живлення,що в нас,на жаль,не рідкість.

Основним завданням випробувального центру (ВЦ) є випробування якісних показників продукції та безпеки з метою оцінки їх відповідності вимогам нормативної документації.

Також всі холодильники повинні відповідати ДСТУ 23511-79 ДСТУ 30320-95 (ДСТУ CISPR 14-1:2004) ДСТУ ІЕС 60335-2-24:2001 ДСТУ 27570.49-96 (МЭК 335-2-57-89)

Всі ці норми та параметри обов'язково враховуються при проведенні лабораторних випробувань,для отримання сертифікату відповідності.

Основним завданням випробувального центру (ОЦ) є випробування якісних показників продукції та безпеки з метою оцінки їх відповідності вимогам нормативної документації.

Обов'язкова сертифікація на відповідність обов'язковим вимогам нормативних документів (державні стандарти,галузеві стандарти,стандарти науково-технічних та інженерних товариств та спілок,технічні умови тощо) проводиться виключно в державній системі сертифікації. Обов'язкова сертифікація в усіх випадках повинна включати перевірку та випробування продукції для визначення її характеристик і подальший державний технічний нагляд за сертифікованою продукцією.

Після проведення сертифікації та в разі позитивного рішення органу з сертифікації заявникові видається сертифікат та право маркувати продукцію спеціальним знаком відповідності (ст. 16 Декрету). Постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопаду 2001 р. № 1599 затверджено опис та правила застосування національного знака відповідності,який засвідчує відповідність позначеної їм продукції вимогам технічних регламентів з підтвердження відповідності,які поширюються на неї. Знак відповідності наноситися тільки на ті види продукції,опис яких міститься в технічних регламентах з підтвердження відповідності. При цьому нанесення знака відповідності є обов'язковим.

Підтвердженням відповідності є діяльність,наслідком якої є гарантування того,що продукція,системи якості,системи управління якістю,системи управління довкіллям,персонал відповідають встановленим законодавством вимогам.

, .
email , .
ۻ. . . opyright 2004-2014