+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Побутові електроприлади

На цей час підтвердження відповідності побутових електроприладів вимогам безпеки здійснюється в межах існуючої в Україні державної Системи сертифікації УкрСЕПРО. Її правовою основою є чинний з 1993 р. Декрет Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію та сертифікації»,відповідно до якого розроблений комплект нормативних документів,що визначає принципи,структуру та правила Системи УкрСЕПРО.

Побутові електроприлади – вироби,з якими в повсякденному житті стикається кожна людина. Тому важливо,щоб вони,перш за все,були безпечні для життя та здоров'я населення.

Система сертифікації УкрСЕПРО передбачає обов'язкову сертифікацію продукції на відповідність обов'язковим вимогам чинних законодавчих актів України та нормативних документів.

Організацію робіт з обов'язкової сертифікації здійснює Національний орган із сертифікації – Держспоживстандарт України,наказом якого затверджений «Перелік продукції,що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні»,зареєстрований у Мінюсті України. До першого розділу «Переліку продукції» включено електропобутове та аналогічне обладнання і комплектуючі вироби. У «Переліку продукції» наведені нормативні документи,вимогам яких повинен відповідати конкретний виріб.

29 жовтня 2009 р. Постановою Кабінету Міністрів України № 1149 затверджений Технічний регламент безпеки низьконапружного електричного обладнання,обов'язкове застосування якого заплановане з 1 січня 2012 р. Вимоги цього регламенту поширюються в тому числі на побутові електроприлади й обов'язкові для виконання:— виробниками,їх уповноваженими представниками (резидентами України) або особами (резидентами України),які займаються введенням електроустаткування в обіг;— центральними органами виконавчої влади,на які покладені функції технічного регулювання й нагляду за безпекою електроустаткування;— призначеними у встановленому порядку органами з оцінки відповідності електроустаткування.

У технічному регламенті зазначено,що введення електроприладів в обіг на території України допускається за умови їх відповідності встановленим у регламенті вимогам безпеки,а саме:— на електроприладах повинні бути нанесені найважливіші показники,розуміння й дотримання яких є умовою безпечної експлуатації. Якщо нанесення такої інформації на електроприладі не можливе,то ці показники повинні бути зазначені в супровідній документації;— найменування електроприладу,виробника,фірми або торговельний знак повинні бути чітко нанесені безпосередньо на електроприладі або у разі відсутності можливості – на упаковці;— електроприлад і його складові частини не повинні створювати небезпеки під час складання й приєднання,що проводяться відповідно до встановлених правил;— для захисту від небезпечних факторів,пов'язаних з електроприладом,при розробці й виготовленні повинні бути впроваджені технічні рішення,які за умови правильного обслуговування електроприладу й використання його за призначенням забезпечують:- захист людей і тварин від можливих фізичних травм або іншої шкоди,причиною яких може бути безпосередній або побічний електричний контакт;- захист від виникнення в електроприладі температури,електричної дуги або випромінювання,здатних створити небезпеку;- захист людей,тварин і майна від небезпечних факторів неелектричного походження;- відповідність ізоляції встановленим вимогам;— для захисту від небезпеки,яка може виникнути внаслідок дії зовнішніх факторів на електроприлад,при розробці й виготовленні повинні бути впроваджені технічні рішення,які за умови правильного обслуговування електроприладу та використання його за призначенням забезпечують:- стійкість електроприладу до впливу механічних факторів;- стійкість електроприладу до впливу немеханічних факторів зовнішнього навколишнього середовища;- безпека для людей,тварин і майна при можливих перевантаженнях електроприладу.

Особливі вимоги в частині електробезпеки пред’являються до маркування побутових товарів. Маркування таких товарів повинно містити інформацію про номінальну напругу (В),номінальну міцність (Вт),номінальний струм (А),ступінь захисту від ураження електрострумом,даних відносно вологи,заземлення і т.п.

На електропобутових приладах маркувальні дані розміщуються безпосередньо на корпусах або на металевих пластинах,які прикріплюються до приладів.

Дроти та шнури повинні мати додаткове маркування:кількість жил,номінальний перетин,довжину дроту у пачці і .т п.

Електропобутові товари мають містити короткі анотації відносно основних технічних характеристик.

В разі продажу електропобутових товарів з трьохдротовим шнуром живлення до електричної мережі продавець (виробник) зобов’язаний в анотації надати попереджувальну інформацію наступного змісту:«Заборонено використовувати прилад в приміщеннях,де електрична мережа не обладнана заземлюючим дротом».

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014