+
»
»
»
»


2          , ,   Advicecorp -
   ,,

Посуд в Україні підлягає обов’язковій сертифікації

Скляний посуд вважається найбезпечнішим. Фарфоровий посуд має виготовлятися тільки із матеріалів,допущених Міністерством охорони здоров’я. Міцність глазурі підтверджують спеціальні дослідження.

Посуд буває 1 і 2 сорту. Відрізняється вони за кількістю зовнішніх дефектів,показниками білості,просвітлюваністю фарфору. Недопустимі дефекти посуду – матовість,плішини,збирання глазурі на лицьовій поверхні,задувка,дефекти фарби.

Гарний,якісний посуд має бути хімічно стійким до їжі. А ще - витримувати температурні впливи,механічні навантаження (стійкість на горизонтальній поверхні,твердість,міцність). Посуд має добре митися і не псуватися під дією світла.

Але головна вимога до посуду – він повинен бути виготовлений із матеріалів такого виду і якості,щоб за нормальних умов його використання не було жодного токсичного впливу на їжу.

Всі ці норми та параметри обов’язково враховуються при проведенні лабораторних випробувань,для отримання сертифікату відповідності в системі УкрСЕРПО.

Основним завданням випробувального центру (ВЦ) є випробування якісних показників продукції та безпеки з метою оцінки їх відповідності вимогам нормативної документації.

Обов’язкова сертифікація на відповідність обов’язковим вимогам нормативних документів (державні стандарти,галузеві стандарти,стандарти науково-технічних та інженерних товариств та спілок,технічні умови тощо) проводиться виключно в державній системі сертифікації (УкрСЕПРО) Обов’язкова сертифікація в усіх випадках повинна включати перевірку та випробування продукції для визначення її характеристик і подальший державний технічний нагляд за сертифікованою продукцією.

Під час проведення сертифікації та у разі позитивного рішення органу з сертифікації заявникові видається сертифікат та право маркувати продукцію спеціальним знаком відповідності (ст. 16 Декрету). Постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2001 р. № 1599 затверджені опис та правила застосування національного знака відповідності,який засвідчує відповідність позначеної ним продукції вимогам технічних регламентів з підтвердження відповідності,які поширюються на неї. Знак відповідності наноситься тільки на ті види продукції,опис яких міститься в технічних регламентах з підтвердження відповідності. При цьому нанесення знака відповідності є обов’язковим.

Підтвердженням відповідності є діяльність,наслідком якої є гарантування того,що продукція,системи якості,системи управління якістю,системи управління довкіллям,персонал відповідають встановленим законодавством вимогам.

ОБОВ’ЯЗКИ ВИРОБНИКІВ ТА ПОСТАЧАЛЬНИКІВ Виробник тобто юридична або фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності,відповідальна за проектування,виготовлення,пакування та маркування продукції незалежно від того,виконуються зазначені операції самою цією особою чи від її імені,зобов’язаний:— сприяти проведенню всіх процедур підтвердження відповідності,встановлених для конкретного виду продукції;— наносити на продукцію національний знак відповідності в законодавчо регульованій сфері;— компенсувати споживачам продукції завдані їм збитки в разі виявлення невідповідності продукції вимогам,зазначеним у декларації про відповідність та/або сертифікаті відповідності чи свідоцтві про визнання відповідності.

Постачальник тобто юридична або фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності,яка вводить в обіг продукцію чи безпосередньо бере в цьому участь,зобов’язаний:— реалізовувати продукцію за умови наявності копії сертифіката відповідності та/або копії декларації про відповідність чи копії свідоцтва про визнання відповідності в порядку,визначеному законодавством;— припиняти реалізацію продукції,якщо вона не відповідає вимогам нормативних документів,зазначеним у декларації про відповідність або у сертифікаті відповідності чи свідоцтві про визнання відповідності.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ВИМОГ СЕРТИФІКАЦІЇ За порушення вимог згаданих вище нормативно-правових актів щодо сертифікації порушник буде нести цивільну,адміністративну та кримінально-правову відповідальність.

В Кримінальному кодексі України від 5 квітня 2001 р. є ст. 227,яка передбачає відповідальність за випуск або реалізацію недоброякісної продукції.

ст. 170-1 КпАПУ Штраф на посадових осіб підприємств,установ,організацій незалежно від форм власності,громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб,громадян,які займаються підприємницькою діяльністю - від трьох до вісімдесяти восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Процедура отримання сертифікату відповідності дуже довга (офіційно до 30 днів) та має свої особливості,особливо в необхідному переліку документів,тому вам слід звернутися до нас!

Адвокатська компанія «Гончаров та Партнери» (www.goncharovv.com) має великий досвід роботи в галузі сертифікації продукції та постійні контакти з державними органами сертифікації,в тому числі з Укрметртестстандар,ми допоможемо вам в швидкому отриманні сертифіката відповідності при мінімальних затратах,як в Києві так і по всій Україні.

Наші спеціалісти нададуть вам повний спектр послуг в галузі сертифікації,допоможуть в отриманні необхідних висновків та документів,допоможуть на будь-якій стадії сертифікації продукції та допоможуть при нестандартних ситуаціях.

, .
email , .
ۻ. . . opyright 2004-2014