+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Сертифікація автотранспортних засобів

Обов'язкова сертифікація ввезених в Україну автомобілів,як і раніше передбачена законодавством.

У грудні 2000 року (Закон від 7.12.2000 № 2134-III) була введена сертифікація тільки нових автомобілів,які найчастіше ввозять юрособи. Але вже в 2001 році (Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки ...» від 15.11.2001 № 2779-III) обов'язковою стала сертифікація ввозяться в Україну як нових,так і старих автомобілів. І вона поширюється не тільки на юросіб,але й на фізичних осіб.

До органів сертифікації машину потрібно везти після оформлення її на прикордонній митниці. Причому у найближче до місця проживання автовласника підрозділ Держстандарту України. Тільки після отримання сертифіката автовласник може їхати у внутрішню митницю для остаточного оформлення машини. А внутрішня митниця вже видає дозвіл на реєстрацію ТЗ в органах Державтоінспекції.

Після того як машина перетнула кордон,а її власник заплатив всі необхідні податки,митники видають йому квитанцію (МД1) про сплату платежів і декларацію. Ці документи дають право господареві машини протягом п'яти днів оформляти документи і пересуватися на ввезеної машині,не маючи техпаспорта. Втім,якщо за п'ять днів сертифікувати машину не встигли,штрафні санкції не підуть,але термін її обумовлено законодавством,так що в нього все ж таки краще вкластися. Штрафні санкції - 0,5% митної вартості машини за кожний день прострочення - актуальні тільки для тих,хто ввозить машину,переїжджаючи на ПМЖ або отримавши її у спадок. Тобто для тих,хто не платив ввізні мита.

Для сертифікація транспортного засобу НЕОБХІДНО:— Паспорт громадянина України — Купча (інвойс) — Технічний паспорт транспортного засобу — Форма МД-2 (або митна декларація та акт митного огляду) — Ідентифікаційний код — Довіреність (в разі потреби)

Щодо нових ДТЗ,виготовлених серійно на сертифікацію нових ДТЗ - Гарантійний лист виробника ДТЗ - Довіреність виробника представнику - Технічний опис ДТЗ

Класифікація ДТЗ за категоріями — М - ДТЗ з двигуном (пасажирські автомобілі,їхні модифікації,автобуси,тролейбуси,пасажирські автопоїзди),призначені для перевезення пасажирів і мають або,принаймні,чотири колеса,або три колеса і максимальну масу,що перевищує 1 т — М1 - ДТЗ,які мають не більше ніж 8 місць для сидіння,крім місця водія — М2 - ті ж,які мають понад 8 місць для сидіння,крім місця водія,з повною масою до 5,0 т — М3 - ті ж,з повною масою понад 5,0 т — N - ДТЗ з двигуном (вантажні автомобілі,автомобілі-тягачі,а також їх шасі із змонтованим на них обладнанням),призначені для перевезення вантажів і мають або,принаймні чотири колеса,або три колеса і максимальну масу,що перевищує 1 т — N1 - ДТЗ з повною масою до 3,5 т — N2 - ті ж,з повною масою від 3,5 т до 12 т — N3 - ті ж,з повною масою понад 12 т — O - ДТЗ без двигуна (причепи та напівпричепи) — O1 - ДТЗ з повною масою до 0,75 т — O2 - ті самі (причепи та напівпричепи,за винятком причепів категорії О1),з повною масою до 3,5 т — O3 - ті ж,з повною масою від 3,5 до 10 т — O4 - ті ж,з повною масою понад 10 т

Класифікація автобусів Класифікація автобусів згідно ДСТУ UN / ECE R 36-03:2002,"Єдині технічні приписи щодо офіційного затвердження пасажирських дорожніх транспортних засобів великої місткості стосовно загальної конструкції".

Зазначене ДСТУ поширюється на одноповерхові ТЗ жорсткої бази і зчленовані ТЗ,сконструйовані і побудовані для перевезення людей,місткістю більше 16 стоять або сидячих пасажирів без водія,і має загальну ширину більше 2.3 м. клас І - міський автобус,має сидіння і місця для стоячих пасажирів;клас ІІ - міжміський автобус,має сидіння і місця для стоячих пасажирів тільки у проході;клас ІІІ - туристський автобус,має сидіння (місця для стоячих пасажирів не передбачаються).

Класифікація автобусів згідно ДСТУ UN / ECE R 52-01 "Єдині технічні приписи щодо конструкції маломісних дорожніх транспортних засобів,загального користування". Зазначені ДСТУ поширюються на одноповерхові ТЗ категорій М2 і М3 з жорсткою базою,сконструйовані і побудовані для перевезення людей,місткістю не більше 22 сидячих або пасажирів,які стоять без водія. клас А - є сидіння і місця для стоячих пасажирів;клас В - є сидіння (місця для стоячих пасажирів не передбачаються).

Відповідно до Статті 13 Декрету Кабінету Міністрів України "Про стандартизацію та сертіфікацію",статті 29 Закону України "Про дорожній рух" та Статті 8 Закону України "Про автомобільний транспорт" Сертифікація дорожніх транспортних засобів І послуг здійснюється З метою:Запобігання реалізації продукції,небезпечної для життя,здоров'я та майна громадян І навколишнього природного середовища;сприяння спожівачеві в компетентному віборі продукції І послуги;Створення умов для участі суб'єктів підпріємніцької діяльності у міжнародному економічному,науково-технічному співробітніцтві та міжнародній ТОРГІВЛІ.

Об'єктами сертіфікації (продукції) є:— Автомобілі пасажірські,вантажні (категорій М1,N),а також їх кузова та шасі Нові та Такі,Що булі у корістуванні;— автобуси та Тролейбусом (категорій М2,М3),а також їх кузова та шасі Нові та Такі,Що булі у корістуванні;— причеп та напівпрічепі (категорій О1-О4),а також їх шасі Нові та Такі,Що булі у корістуванні;— мопеди,Легкі мотоцикли,мотоциклів,моторолерів,мототріціклі,мотоквадраціклі (категорій L1-L7) Нові;— двигун з іскровім запалюванням,дізелі,Деталі ціліндро-поршньової групи та газорозподільчого механізму,елєменти системи загоєння та віпускної системи двігунів внутрішнього згоряння,сідіння пасажірські автобусів,тягово-і сідельно-зчіпне обладнання,елєменти підвіскі І рульового приводу,колеса,елєменти системи запалювання,прилади Зовнішні світлові,скло,вузли та Деталі гальмівніх систем,шини пневматічні.

Роботи Із сертіфікації продукції проводяться у відповідності з "Правилами обов'язкової сертіфікації дорожніх транспортних засобів,а також їх складових та приладдя" та "Переліком продукції,Що підлягає обов'язковій сертіфікації в Україні. Розд. 21." Дорожні Транспортні засоби,а також їх Складові частин та приладдя ".

Порядок проведення сертіфікації передбачає (в залежності від схеми сертіфікації):— Подання заявки на проведення сертіфікації;— Розгляд та Прийняття Рішення за заявкою Із зазначенням схеми сертіфікації;— укладання договору (контракту) на проведення робіт Із сертіфікації;— відбір зразків ДТЗ для міцністю;— ідентіфікацію ДТЗ;— проведення сертіфікаційніх міцністю;— аналізування одержаних результатів;— обстеження виробництва або атестацію виробництва ДТЗ,Що сертіфікується,або аналіз Функціонування сертіфікованої системи Якості,ЯКЩО Це передбачена схемою сертіфікації;— Прийняття Рішення про можлівість (неможлівість) відачі сертифікату відповідності;— Підготовка сертифікату відповідності та занесення сертіфікованої продукції до Реєстру Системи УкрСЕПРО сертіфікації;— технічний нагляд;— надання ДОКУМЕНТІВ заявника.

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014