+
»
»
»
»


2          , ,   Advicecorp -
   ,,

Юридична компанія «Гончаров та Партнери» допоможе Вам у вирішенні питання неправомірних дій правоохоронних органів!

Кожен повинен знати,що:

Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. Ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше,як за вмотивованим рішенням суду,і тільки на підставах та в порядку,встановлених законом.
У разі нагальної необхідності запобігти злочинові чи його припинити уповноважені на те законом органи можуть застосовувати утримання особи під вартою як тимчасовий запобіжний захід,обґрунтованість якого протягом 72 годин має бути перевірена судом. Затримана особа негайно звільняється,якщо протягом 72 годин з моменту затримання їй не вручено вмотивованого рішення суду про утримання під вартою.
Кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотиви арешту чи затримання,роз'яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника.
Кожний затриманий має право у будь-який час оскаржити в суді своє затримання.
Про арешт або затримання людини має бути негайно повідомлено родичів заарештованого чи затриманого.
Кожному гарантується недоторканність житла.
Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи,проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Кожному гарантується таємниця листування,телефонних розмов,телеграфної та іншої кореспонденції.
Винятки можуть бути встановлені лише судом у випадках,передбачених законом,з метою запобігти злочинові чи з'ясувати істину під час розслідування кримінальної справи,якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.
Пам'ятайте! Лише Кримінально-процесуальний кодекс України (КПКУ) встановлює порядок затримання,арешту людини,визначає правові рамки обшуку,огляду приміщення,виїмки кореспонденції тощо.
Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУАП) встановлює порядок адміністративного затримання чи огляду особи,що скоїла адміністративний проступок чи правопорушення.
Ніхто не має права порушувати ці норми. А у разі порушення,винні у цьому можуть бути притягнуті до відповідальності,аж до кримінальної.
Недоторканність особи
Якщо за вами прийшли,пам'ятайте:ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше,як за вмотивованим рішенням суду,і тільки на підставах та в порядку,встановлених законом.
Якщо ви зіткнулися з працівниками правоохоронних органів у ситуаціях,які описані,не забудьте попросити їх пред'явити свої документи та документи,що дають право на затримання,арешт,обшук. Запам'ятайте,а краще запишіть їх прізвища,звання чи посади. Можливо,це вам стане у пригоді.

І якщо будь-яка з цих норм була порушена,то Вам звертатися тільки до нас,адвокати та юристи ТОВ "ГОНЧАРОВ та ПАРТНЕРИ" допоможуть встановити правомірність дій при затриманні або обшуку,при допиті або в суді,не забувайте,що правоохоронці мають діяти в межах законодавства і саме ми допоможемо проаналізувати правомірність дій органів міліції!

З яких підстав Вас можуть затримати працівники міліції:
- з метою припинення адміністративних правопорушень,коли вичерпано інші заходи впливу;
- з метою встановлення особи;
- з метою складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості складення його на місці вчинення правопорушення,якщо складення протоколу є обов'язковим;
- з метою забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ та виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення;
- коли Вас застали при вчиненні злочину або безпосередньо після його вчинення;
- коли очевидці,в тому числі й потерпіли,прямо вкажуть на Вас,що саме Ви вчинили злочин;
- коли на Вас або на Вашому одязі,при Вас або у Вашому житлі буде виявлено явні сліди злочину;
- якщо є підстави вважати Вас підозрюваним у вчиненні злочину а Ви намагаєтеся втекти або не маєте постійного місця проживання.
Про затримання особи обов'язково складається протокол. Адміністративне затримання може тривати більше ніж три години лише у виняткових випадках,при цьому особа яка його здійснює зобов'язана протягом двадцяти чотирьох годин повідомити прокурора. Затримання підозрюваного у вчиненні злочину не може тривати більше сімдесяти двох годин.
За завідомо незаконні затримання,винна службова особа притягається до кримінальної відповідальності.

Обов'язки правоохоронців при затриманні особи.

Міліція забезпечує право на юридичний захист та інші права затриманих і взятих під варту осіб,не пізніш як через 24 години повідомляє про їх місце перебування близьким родичам,адміністрації за місцем роботи чи навчання і в разі необхідності вживає заходів до негайного подання їм медичної та іншої допомоги.
Про місце перебування особи,затриманої за вчинення адміністративного правопорушення,негайно повідомляються її родичі,а на прохання також власник відповідного підприємства,установи,організації або уповноважений ним орган.
Про арешт підозрюваного або обвинуваченого і його місце перебування слідчий зобов'язаний повідомити його дружину або іншого родича,а також сповістити за місцем його роботи.
Якщо обвинувачений є іноземним громадянином,то постанова про арешт направляється в Міністерство закордонних справ України.

Умови застосування сили або спеціальних засобів працівниками міліції.
Працівники міліції мають право застосувати заходи фізичного впливу,в тому числі прийоми рукопашного бою для припинення правопорушень,подолання протидії їх законним вимогам,якщо інші способи не забезпечили виконання покладених на них обов'язків.
Застосуванню сили,спеціальних засобів повинно передувати попередження про намір їх використання,якщо дозволяють обставини. Без попередження фізична сила,спеціальні засоби можуть застосовуватися,якщо виникла безпосередня загроза життю або здоров'ю громадян чи працівників міліції.

Проведення особистого огляду та огляду речей.
Особистий огляд та огляд речей,допускаються з метою припинення адміністративних правопорушень,коли вичерпано інші заходи впливу,встановлення особи,складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості складення його на місці вчинення правопорушення,якщо складення протоколу є обов"язковим,забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ та виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення.
Особистий огляд може провадитись уповноваженою на те особою однієї статті з оглядуваним і в присутності двох понятих двох понятих тієї ж статі.
Огляд речей,ручної кладі,багажу,знарядь полювання і лову риби,добутої продукції,транспортних засобів та інших предметів здійснюється,як правило,у присутності особи,у власності (володінні) якої вони є. У невідкладних випадках зазначені речі,предмети може бути піддано оглядові з участю двох понятих під час відсутності власника (володільця).
Про проведення особистого огляду або огляду речей,складається протокол або про це зазначається в іншому протоколі.
Речі і документи,що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення,виявлені під час затримання,особистого огляду або огляду речей,вилучаються.

Проведення обшуку та виїмки.
Обшук проводиться в тих випадках,коли є достатні підстави,що знаряддя злочину,речі й цінності,здобуті злочинним шляхом,а також інші предмети і документи,які мають значення для встановлення істини в справі чи забезпечення цивільного позову,знаходяться в певному приміщенні або місці чи в якої-небудь особи.
Обшук проводиться також і в тому випадку,коли є достатні дані про те,що в певному приміщенні або місці знаходяться розшукувані особи,а також трупи чи тварини.
Обшук проводиться за вмотивованою постановою слідчого з санкції прокурора чи його заступника,за винятком житла чи іншого володіння особи.
У невідкладних випадках обшук,за винятком житла чи іншого володіння особи,може бути проведений без санкції прокурора,але з наступним повідомленням прокурора в добовий строк про проведений обшук та його результати.
Обшук житла чи іншого володіння особи,за винятком невідкладних випадків,проводиться лише за вмотивованою постановою суду.
У невідкладних випадках,пов'язаних із врятуванням життя та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб,які підозрюються у вчиненні злочину,обшук житла чи іншого володіння особи може бути проведено без постанови судді.
Виїмка проводиться у випадках,коли є точні дані,що предмети чи документи,які мають значення для справи,знаходяться в певної особи чи в певному місці.
Виїмка проводиться за вмотивованою постановою слідчого.
Примусова виїмка із житла чи іншого володіння особи проводиться лише за вмотивованою постановою судді.
Обшуки і виїмки,крім невідкладних випадків,повинні провадитись удень.
Обшук і виїмка провадяться в присутності двох понятих і особи,яка займає дане приміщення,а при відсутності її - представника житлово-експлуатаційної організації або місцевої Ради народних депутатів.
Обшук і виїмка в приміщеннях,що їх займають підприємства,установи і організації,провадяться в присутності їх представників. Під час обшуку по можливості повинна бути забезпечена присутність обшукуваного або повнолітнього члена його родини,а при необхідності - також потерпілого.
Обшукуваним,понятим і відповідним представникам повинно бути роз'яснено їх право бути присутніми при всіх діях слідчого і робити заяви з приводу цих дій;ці заяви підлягають занесенню до протоколу.
Обшук особи та виїмка у неї предметів і документів можуть бути проведені без постанови у таких випадках:
- при фізичному захопленні підозрюваного уповноваженими на те особами,якщо є достатні підстави вважати,що затриманий має при собі зброю або інші предмети,які становлять загрозу для оточуючих,чи намагається звільнитися від доказів,які викривають його чи інших осіб у вчиненні злочину;
- при затриманні підозрюваного;
- при взятті підозрюваного,обвинуваченого під варту;
- при наявності достатніх підстав вважати,що особа,яка знаходиться в приміщенні,де проводиться обшук чи примусова виїмка,приховує при собі предмети або документи,які мають значення для встановлення істини в справі.
Особи,які беруть участь у виконанні цих слідчих дій,повинні бути однієї статі з особою,яку обшукують чи у якої проводиться виїмка.
При обшуку або виїмці можуть бути вилучені лише предмети і документи,які мають значення для справи,а також цінності і майно обвинуваченого або підозрюваного з метою забезпечення цивільного позову або можливої конфіскації майна.

Отже,якщо у Вас виникла будь-яка з цих проблем і Ви не впевнені у правомірності дій міліції,то телефонуйте до юридичної компанії "Гончаров та Партнери" і наші адвокати швидко та професійно відреагують на Ваш виклик,ми гарантовано захистимо Ваші права та інтереси,Ваше ім'я та ділову репутацію,не намагайтесь вирішити це самі,звертайтесь до професіоналів!

, .
email , .
ۻ. . . opyright 2004-2014