+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Генеральна довіреність.

На сьогодні в Україні досить поширена практика передачі за довіреністю права керування транспортним засобом.

У більшості випадків видається генеральна довіреність,на підставі якої представник отримує повноваження знімати транспортний засіб з обліку,керувати ним,відчужувати його,а також виконувати інші дії.
Здебільшого видача довіреності є удаваним правочином,тобто таким,який вчиняють сторони для приховання іншого правочину,який вони вчинили насправді. Як правило,передача права керування за довіреністю має на меті приховання договору купівлі-продажу транспортного засобу. Такий договір має бути укладений у письмовій формі,оскільки тягне за собою перереєстрацію власника автомобіля. Стаття 208 Цивільного кодексу України встановлює,що правочини на суму,яка в двадцять і більше разів перевищує розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян,належить вчиняти у письмовій формі.
Натомість,не піддаючи сумніву правомірність видачі довіреності на право керування транспортним засобом і сплативши певну грошову суму,покупець отримує "генералку",в якій зазначено,що він має право керувати,розпоряджатись,продавати автомобіль та інше. Рідко хто задумується над наслідками,які має придбання автомобіля за дорученням без належного переоформлення права власності.

Стаття 237 ЦК України чітко передбачає,що представництво - це правовідношення,в яких одна сторона має право вчиняти певні дії від імені другої сторони,яку вона представляє. Проте мало хто знає,як припиняється представництво за дорученням. Так,особа,яка "продала" автомобіль за дорученням може в будь-який час відповідно до пункту 2 частини 1 статті 248 Цивільного кодексу скасувати доручення. У цьому разі представник зобов'язаний повернути довіреність,відповідно він автоматично позбавляється законного права керування придбаним автомобілем. Покупцеві доведеться в судовому порядку визнавати договір купівлі-продажу транспортного засобу дійсним,а це не завжди можливо,оскільки позов повинен бути обґрунтований достатніми доказами.
Також дія довіреності припиняється в разі смерті особи,яка видала довіреність,оголошення її померлою,визнання її недієздатною або безвісти відсутньою. У випадку смерті довірителя його спадкоємці на законних підставах заволодіють транспортним засобом,власником якого був померлий.
Ще одна неприємна ситуація може трапитися з тим,хто придбав автомобіль за дорученням,якщо за рішенням суду майно власника підлягає конфіскації,або на нього звернено грошове стягнення. Авто потрапить до опису. Для виключення майна з опису доведеться знову ж таки звертатися з позовною заявою до суду.
Наведений перелік неприємних ситуацій,пов'язаних з неправильним оформленням договору купівлі-продажу транспортного засобу не є вичерпним. Тож варто при купівлі автомобіля зважити всі "за" і "проти". Витрати,пов'язані з реєстрацією нового власника,сплата податку - це одноразові витрати і вони є гарантією того,що автомобіль переходить у вашу власність,яка гарантується і захищається Конституцією України.

Представництво за довіреністю припиняється у разі:
1) закінчення строку довіреності;
2) скасування довіреності особою,яка її видала;
3) відмови представника від вчинення дій,що були визначені довіреністю;
4) припинення юридичної особи,яка видала довіреність;
5) припинення юридичної особи,якій видана довіреність;
6) смерті особи,яка видала довіреність,оголошення її померлою,визнання її недієздатною або безвісно відсутньою,обмеження її цивільної дієздатності.
У разі смерті особи,яка видала довіреність,представник зберігає своє повноваження за довіреністю для ведення невідкладних справ або таких дій,невиконання яких може призвести до виникнення збитків;
7) смерті особи,якій видана довіреність,оголошення її померлою,визнання її недієздатною або безвісно відсутньою,обмеження її цивільної дієздатності.

2. З припиненням представництва за довіреністю втрачає чинність передоручення.
3. У разі припинення представництва за довіреністю представник зобов'язаний негайно повернути довіреність.

1. Договір дарування
Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування для платників збору",визначених пунктом 7 статті 1 цього Закону,- 3 відсотки від об'єкта оподаткування,визначеного пунктом 6 статті 2 цього Закону.
Декрет Кабінету Міністрів України "Про державне мито"
за посвідчення інших договорів - 1 відсоток суми договору,що підлягають оцінці але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Закон України "Про податок з доходів фізичних осіб" Ставка податку становить 5 відсотків від об'єкта оподаткування,нарахованого податковим агентом.
2. Договір купівлі - продажу.
Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування для платників збору",визначених пунктом 7 статті 1 цього Закону,- 3 відсотки від об'єкта оподаткування,визначеного пунктом 6 статті 2 цього Закону.
За нотаріальне посвідчення інших договорів - 1 відсоток суми договору,що підлягають оцінці але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014