+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Як захиститися під час вилучення документів податковими органами?

На невеликому підприємстві можуть трапитися випадки,коли представники контрольних органів,перевищуючи свої повноваження,під час перевірки вилучають всю документацію. Тому варто знати,які документи і на яких підставах дозволено вилучати і якою повинна бути процедура вилучення.

Посадові особи державної податкової служби можуть вилучати лише ті документи,що свідчать про приховування (заниження) об’єктів оподаткування,несплату податків та інших платежів. Якщо підприємець порушує встановлені норми провадження підприємницької діяльності,представник податкової служби має право відібрати в нього реєстраційне посвідчення або спеціальний дозвіл (ліцензію,патент тощо). В такому разі представник контрольного органу передає матеріали про порушення тим органам,які видали відповідні дозвільні документи.

Якщо під час перевірки виявлено порушення щодо приховування чи несплати податків та інших платежів,то вилучати документи можна лише на підставі вмотивованої постанови органу державної податкової служби. Отже,якщо інспектори не подають засвідченої копії цієї постанови,ви маєте право не видавати їм документи свого підприємства.

Представники податкової служби можуть вилучити такі документи:первинні документи,що фіксують і підтверджують господарські операції (наприклад,рахунки);документи,пов’язані з обчисленням і сплатою податків та інших обов’язкових платежів.

При цьому,вони не мають права вилучати документи,що становлять державну і комерційну таємницю. Для цього керівник підприємства в своєму наказі має визначити,які саме матеріали становлять комерційну таємницю і яким є порядок їх захисту.

Зверніть також увагу на той факт,що у вас можуть вилучити лише ті документи,що свідчать про фінансово-господарську діяльність підприємства. Тобто особисті папери будь-якого змісту (чернетки,листи,записники тощо) у вас ніхто не має права відібрати,незалежно від того,кому такі папери належать і з яких причин вони опинилися в офісі. Винятком є лише ті випадки,коли людина підозрюється в скоєнні та підготовці злочину. Крім того,особисті папери можуть вилучити в тому разі,якщо вони фігурують як речові докази в кримінальній справі. До того ж,представники податкової служби можуть відібрати документи лише в присутності керівництва або інших посадових осіб підприємства.

Процедура вилучення відбувається так. Перед вилучення документів представник податкової служби визначає перелік тих документів,які підлягають вилученню,і подає керівникові підприємства постанову про вилучення документів. Він повинен скласти опис оригіналів документів,вилучених зі справ підприємства. А також зняти з цих оригіналів копії (обов’язково за присутності представника підприємства) і вказати на них підставу та дату вилучення.

Факт вилучення документів треба запротоколювати. Як керівник підприємства не погоджується,він може зробити заяву. Цю заяву податківець зобов’язаний внести до протоколу вилучення документів. Відповідна позначка в протоколі робиться і в тому разі,якщо ви відмовляєтеся отримати копії оригіналів вилучених документів.

Одну з копій протоколу представники податкової служби повинні вручити керівникові або посадовій особі підприємства,яка має розписатися про їх отримання у відповідному документі.

При цьому також варто пам’ятати:представникам податкової служби заборонено робити будь-які позначки та написи на вилучених у підприємства документах. Тому варто завжди залишати в себе копії вилучених оригіналів. Маючи такі копії та опис вилучених документів,ви зможете захистити себе від необгрунтованих звинувачень,помилок і забезпечити себе на випадок втрати документів.

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014