+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

РЕЭСТРАЦІЯ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ:– НЕОБХІДНІСТЬ ЧИ БАЖАННЯ НАПОВНИТИ БЮДЖЕТ! Що ж далі?! Штрафи від 8000 грн.

До БАЗ ДАНИХ відносяться:список працівників,список контрагентів,навіть списки отримувачів дисконтних карток,списки відвідувачів банків,ресторанів,поліклінік та інших установ,які ведуть базу відвідувачів.


Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 р. № 2297-VI кожне підприємство,компанія (установа,організація) повинні зареєструвати бази персональних даних,які фактично створено на підприємстві,у Державній службі України з питань захисту персональних даних.

Відповідно до Закону БАЗА ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ (далі — БПД) — це іменована сукупність упорядкованих персональних даних в електронній формі та/або у формі картотек персональних даних. А до останніх належать відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу,яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована. Зокрема,до таких відомостей про людину належать:ПІБ,національність,місце та дата народження,релігійні,політичні переконання,інформація про стан здоров'я,про склад сім'ї,майна,місце проживання,стан банківського рахунку,особиста характеристика тощо.

Тобто щось одне з цього в поєднанні з ПІБ або сукупність такої інформації — персональні дані. А іменований комплекс таких відомостей в електронній або письмовій формі — база персональних даних. Із цього бачимо,що відомості про двох або більше фізосіб — база. Адже два — це вже сукупність.

Володілець (власник,розпоряджував) БПД — фіз- або юрособа,якій законом або за згодою суб'єкта персональних даних надано право на обробку цих даних,що затверджує мету обробки персональних даних у цій базі даних,установлює склад таких даних та процедури їхньої обробки,якщо інше не визначено законом. Яку обробку персональних даних передбачає стаття 2 Закону,- це збирання,реєстрація,накопичення,зберігання,адаптування,зміна,поновлення,використання й поширення (розповсюдження,реалізація,передача),знеособлення,знищення відомостей про фізичну особу (працівника,відвідувача чи/або клієнта).

Найтиповіший приклад володільця БПД — роботодавець щодо своїх працівників. Оскільки останні під час працевлаштування повідомляють йому свої паспортні дані,за допомогою яких можна ідентифікувати людину.

Однак підприємство,установа,організація,фізособа-підприємець (СПД чи ПП) або інша самозайнята особа може виступати володільцем БПД не тільки як роботодавець. Наприклад,як володілець БПД стосовно своїх КОНТРАГЕНТІВ,КЛІЄНТІВ,ПАЦІЄНТІВ,А ПІДПРИЄМСТВО НАВІТЬ ЩОДО ЗАСНОВНИКІВ. Проте під критерії БПД підпадає тільки упорядкована за певною ознакою та поіменована інформація,яка стосується лише фізосіб. Словом,кожному потенційному володільцю БПД варто проаналізувати,чи є персональні дані в його розпорядженні та які саме,чи можна їх згрупувати за певною ознакою,наприклад покупці,яким видано дисконтні картки,тощо. Так буде легше визначитися,які БПД потрібно реєструвати.

Для обробки та використання персональних даних володільцю БПД необхідно отримати згоду суб'єктів персональних даних (Таким суб'єктом є фізична особа,щодо якої відповідно до закону здійснюється обробка її персональних даних.) Тому отримання такої згоди є необхідною передумовою для державної реєстрації бази персональних даних (ст. 11 Закону). Згоду мають надати у письмовій формі. Дозвіл на обробку персональних даних може бути наданий Власнику Бази на підставі закону лише для здійснення його повноважень.

Ухилення вiд державної реєстрації бази персональних даних тягне за собою накладення штрафу на громадян вiд 300 до 500 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян (нмдг) i на посадових осiб,громадян — суб’єктiв пiдприємницької дiяльностi — вiд 500 до 1000 нмдг.

Для реєстрації Баз даних бажано звернутись за допомогою до юристів,які спеціалізуються на даному питанні,та які здійснять наступні дії:
консультація з питань реєстрації бази персональних даних (БПД);розробка наказів (положень) необхідних для реєстрації БПД;підготовка необхідних документів,для проведення реєстрації;подання документів до державної служби України з питань захисту персональних даних;отримання свідоцтва про державну реєстрацію бази персональних даних.
закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014