+Добавить недвижимость
»Законы и нормативные акты
»Шаблоны договоров
»Юридические статьи
»ОВИР
Недвижимость Киева и Киевской области

ПАРТНЕРЫ
Р2Р кредитование под залог имуществаАдвокатское и риелторское объединение УкраиныСтраховка киев дешево,ГО Каско,Все виды страхования Advicecorp - Адвокатское объединение
Сопровождение сделок покупки продажи,риелторы,юрист по недвижимости

Рекомендації з написання звернень

Зв'язок між громадянином і державою на практиці виявляється,перш за все,у розгляді звернень громадян державними чиновниками,що строго регулюється ЗУ

Закон не вимагає від нас дотримуватись у своїх зверненнях (пропозиції,скаргах,заявах) певної форми. Якщо замість стандартного заголовка "Скарга" ви напишите - "Пропозиція про внесення протесту",прокурор або суд ваше звернення все одно розглянуть. Документ,який ви будете складати у порядку ЗУ «Про звернення громадян» можна поділити на такі частини:подання;введення;обгрунтування;висновки і підсумки;висновок;додаток.

Представлення. Коли ми звертаємося до незнайомої людини з проханням або питанням,то називаємо або представляємо себе. У правому верхньому кутку документа прийнято поміщати "шапку". У шапці спочатку пишеться,до кого (посада людини,при можливості - його прізвище,ім'я,по батькові) або куди ми звертаємося. Приклади:"Прокурору Харківської області" ..,"В Комісію з прав людини" ... і т.п. Далі треба представити себе. Напишіть:засуджений,громадянин,студент,працівник ... такий-то (прізвище,ім'я,по батькові). Ще треба обов'язково написати точну поштову адресу і бажано залишити номер контактного телефону. Інші відомості в шапці наводяться з міркувань доцільності. Скажімо,при оскарженні вироку краще відразу вказати всі відомості,пов'язані з ним:який суд вам виніс вирок,за якою частиною і статтею КК Украни,який термін покарання... Після шапки посередині листа великими літерами треба написати назву документа (пропозиція,скарга,заява).

Введення. Призначення цієї частини звернення - ввести вашого адресата в суть справи,сказати про що ви просите,з чим ви не згодні. Спочатку викладіть точку зору посадової особи,суть злочину за вироком суду,підстави стягнення за постановою і т.п. Потім в одному реченні висловіть своє ставлення до офіційної версії. Приклади:"Звинувачення визнаю частково ..."," З постановою про стягнення не згоден,вважаю його необгрунтованим ...","Прошу покарати контролера Петрова В.К. за незаконні дії ... "і т.п.

Обгрунтування. Поясніть свою версію,своє бачення того,що сталося,докладно (по пунктах) обгрунтуйте його. Наведіть докази,які розбивають офіційну версію і підтверджують вашу. Над цією частиною звернення треба дуже ретельно попрацювати. Уникайте нічим не підтверджених звинувачень,грубих слів. Обов'язково перевірте за законами і документами:чи справді законодавством встановлено для вас право,яке ви вважаєте порушеним? Якщо мова йде про прохання,то розкажіть про всі обставини,які можуть вам допомогти. Постарайтеся зробити посилання на статті законів,номери підзаконних актів,листи кримінальної справи,сторінку доданого документа,підкреслений абзац. У цьому випадку посадовій особі,до якого ви звертаєтеся,легше буде знайти законні підстави для позитивного рішення по вашій справі. Скажіть про свої попередні звернення в інші інстанції,відповідях на них,про причини своєї незгоди з цими відповідями.

Висновки та підсумки. Підведіть короткий підсумок сказаному у зверненні,викладіть прохання більш грунтовно,ніж на початку. Зробіть посилання на частини і статті Конституції,Кодексів,законів.

Висновок. Тут можна висловити надію на справедливе або позитивне рішення вашого питання. Зверніть також увагу вашого адресата на необгрунтованість попередніх відповідей,скажіть про деяких особливих обставин вашого життя (хвороби,щирому каятті,тяжке становище рідних і т.п.),дайте адресу,за якою ви хотіли б отримати копію відповіді,і т.п. Не забудьте поставити дату,підпис,дати список документів,що додаються. Слід зазначити,що підпис є обов'язковим реквізитом звернення. Якщо підпис відсутній,то Ваше звернення залишать без розгляду.

Додаток. Звернення повинно бути коротким (1-2 сторінки). Все,без чого ваше звернення не буде зрозумілим,напишіть у документах програми! Тексти об'ємні або написані нерозбірливо більшість чиновників не лише читати не будуть,але ще придумають якусь капость проти дратівної їх скаржника. Краще викладіть всі подробиці в документах програми - кого зацікавить ваша справа,той у них обов'язково загляне. Це можуть бути:копії постанов,попередніх скарг,відповідей на них,фотографії,вирізки з газет і журналів.

закрыть

Бесплатная консультация

Если Вам нужна бесплатная консультация юриста,заполните заявку ниже.
Оставьте email и телефон,чтобы мы могли Вам ответить.
Опишите Вашу проблему
Отправить заявку
Бесплатная консультация
АДВОКАТСКАЯ КОМПАНИЯ УКРАИНЫ «ГОНЧАРОВ И ПАРТНЕРЫ». Юридическая помощь в Киеве. Бесплатные информационные материалы. Сopyright © 2004-2014